Baschet. Misiune îndeplinită: victorie cu Phoenix

Echipa de baschet a Clubului Sportiv Municipal Târgovişte a câştigat duel cu Phoenix Galaţi din Sala Polivalentă. Formaţia antrenată de Cătălin Tănase nu a avut un meci uşor şi a obţinut victoria la limită, la o diferenţă de doar trei puncte, scor 53-50 (11-13, 13-9, 15-19, 14-9). Primul sfert a aparţinut oaspetelor, la fel şi al treilea, în timp ce târgoviştencele au câştigat sfertul doi şi ultimul. Rezultatele celorlalte partide: Sepsi SIC Sf. Gheorghe – CSM Satu Mare 72-64, CS Politehnica Naţional Iaşi – CSBT Alexandria 66-78, Olimpia CSU Braşov – Universitatea Cluj 62-75.

CSM Târgovişte: M. Coker 18p, P. Poole 12p, E. Dincă 11p, M. Fodor 4p, L. Toma 4p, P. Green 4p, D. Cosby, A, Chivu.

Phoenix Galaţi: K. Rutan 12p, S. Steenholdt 11p, M. Mckenzie 7p, J. Jackson 7p, R. Filip 7p, E. Covile 4p, A. Dumitrache 2p.