Chindia a bătut Metaloglobus în meci amical

Chindia Târgovişte a câştigat amicalul jucat ieri cu Metaloglobus Bucureşti. Formaţia antrenată de Nicu Croitoru s-a impus cu 2-1.

Târgoviştenii au început în forţă meciul şi au deschis scorul în doar minutul 3, păstrând avantajul până la pauză. Honciu a dus scorul la 2-0 în minutul 60, iar oaspeţii au marcat şi ei un gol în minutul 85, autor Bilciurescu. Aceasta este prima victorie în amicale. Până acum, Chindia a înregistrat două remize cu CS Baloteşti (0-0) şi FCSB (3-3), o victorie cu Metaloglobus Bucureşti (2-1) şi o înfrângere cu Juventus Bucureşti (0-2).
Chindia: Aioani – Acasandrei, Ciubotariu, Ispas, Cornea – Grigore, Pencea, C. Matei, Dumitrașcu – Bâtfoi, C. Neguț. Au mai jucat: Popescu, Meilă – Cherchez, Parghel, Vătavu, Ioniță, Honciu, L. Mihai, C. Stoica, Șerban, Neicuțescu, A. Neguț și Nisipeanu. Antrenor: Nicu Croitoru.
Metaloglobus: Geantă – Roman, Iordache, Caramalău, Negotei – Răileanu, Gafaru, I. Marian, Șumudică – Ghenovici, Potocea. Au mai jucat: Nedelcu, Toilă – Saftescu, Gheorghe, Sava, Ioniță, Popa, Constantin, Bilciurescu, Dragomir, Bătrânu, Niculae, Bakali, Robu. Antrenor: Bogdan Vintilă.