Chindia Târgovişte, învinsă de o echipă care a fost aproape de a abandona Liga a 2-a

Chindia Târgovişte a pierdut în deplasare de la Luceafărul Oradea, din etapa a şasea a Ligii a 2-a. Formaţia antrenată de Nicu Croitoru a fosrt învinsă surprinzător, cu 2-1, de o echipă care a fost foarte aproape de a abandonat liga secundă din cauza problemelor existente la nivelul clubului.

Codoban a deschis scorul pentru bihoreni în minutul 23, din penalty, iar târgoviştenii au egalat prin Liviu Mihai, în minutul 25. Până la pauză, Luceafărul marcat marcat o dată, autorul golului fiind Bedea (42). Formaţia din Oradea a avut o neprezentare cu o etapă înainte, iar acum a obţinut primul succes din noul sezon. Chindia şi-a întrerupt şirul de victorii şi a părăsit podiumul, ocupând acum locul 5, cu 10 puncte, după şase jocuri.
Luceafărul Oradea: G. Gakos – Balea, A. Mutu, Tînc, Ban – Feher, Ţegle – C-tin. Roşu (cpt), Codoban, Bedea – Vl. Rusu. Rezerve: Goia – Ciobanu, Dragu, Chiş Toie, Covaci, Pîrvu, Cioiu. Antrenorul: Cristian Dulca.
Chindia Târgovişte: I. Popescu – Martac, D. Ciobotariu, Vătavu, Dumitraşcu, Bârfoi, L. Mihai, Honciu (cpt.), Crinel Stoica, Cherchez, Neicuţescu. Rezerve: Mieilă – Nisipeanu, Pencea, Ad. Ioniţă, Ispas, Cr. Matei, Cr. Neguţ. Antrenor: Nicolae Croitoru.