Chindia Târgovişte a pierdut în Trivale!

Sursă foto: liga2.ro

Chindia Târgovişte a încheiat cu o înfrângere seria meciurilor amicale, după ce a pierdut cu 2-1 cu FC Argeş Piteşti. Meciul s-a disputat pe terenul argeşenilor. Chindia a deschis scorul prin Bâtfoi, în minutul 34, şi a păstrat avantajul până la pauză.

Imediat după startul reprizei a doua, Şerban (min. 47) a egalat pentru FC Argeş, iar Stoica a dus formaţia piteşteană în avantaj în minutul 69. Meciul s-a terminat astfel cu victoria echipei lui Eftimie Iordan, pe fondul unui joc destul de slab în dreptul târgoviştenilor.

FC Argeș: O. Popescu – Toriște, Șerbănică, Cotigă, Popa – Cruceru, Vișa, Panait, Șerban – Năstăsie, Nilă. Au mai jucat: Grecu – Oancea, Bârzan, David, Stoica, Deaconescu, Stan, Barbu. Antrenor: Eftimie Iordan.
Chindia: I. Popescu – Martac, Vătavu, Ispas, Dumitrașcu – Nisipeanu, Honciu, L. Mihai, Stoica – Neicuțescu, Bâtfoi. Au mai jucat: Meilă, Aioani – Acasandrei, Ciobotariu, Pencea, Grigore, Neguț, Cherchez, Ioniță, Cornea, Șerban. Antrenor: Nicu Croitoru.