Flacăra Moreni a jucat un meci amical în deplasare cu Petrolul Ploieşti, echipă care activează acum în Liga a 4-a de fotbal din Prahova. Jocul a fost echilibrat şi s-a încheiat nedecis, cu scorul de 1-1, cele două goluri ale întâlnirii fiind marcate într-un interval scurt de timp. Butufei a deschis scorul în minutul 55 pentru ploieşteni, iar în minutul 58 Flacăra a egalat prin M. Plăcintă. În partida cu Petrolul, antrenorul Gabriel Parascvhiv a folosit un unsprezece alăcduit din Halcu – Mocanu, Acasandrei, Timofte, Palamariu – Tocan, L: Plăcintă – Guţă, Cârnaru, A. Negrea – A. Iliescu, iar în actul secund au mai intrat Curchi, Voinea, Preda, Pârvu, M. Plăcintă, B. Negrea, Tronaru, Drăgan, Dragomir, Iordan şi A. Costache.

Flacăra îi vrea pe Augustin Voinea şi Bogdan Dinu

Flacăra Moreni vrea să-i înregimenteze pe Augustin Voinea şi Bogdan Dinu, doi jucători experimentaţi care au evoluat ultima oară la Chindia Târgovişte, în Liga a 2-a. Primul se pregăteşte deja cu formaţia morenară şi a fost folosit în a doua repriză a amicalului disputat cu Petrolul Ploieşti.