comments

" /> FESTIVALUL BABEL 2017- PROGRAM 2-11 IUNIE | Oficial Media
Published On: joi, Mai 18th, 2017

FESTIVALUL BABEL 2017- PROGRAM 2-11 IUNIE

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

PROGRAM BABEL 2017

Vineri, 2 iunie
19:00 – Sala Mare, Pasărea de Foc, un spectacol de Irina Niculescu, bazat pe muzica lui Igor Stravinsky, Teatrul Tony Bulandra; 50 min.
21:00 – Parada BABEL, ruta: Parcul Chindia (Teatrul de Vară) – Calea Domnească – Bld. Mircea cel Bătrân – Bld. Carol I – Teatrul Tony Bulandra; 1h
22:00 – Exterior Teatru, Disimulare (acrobație), Serious Clown / Sasha Krohn Productions, Australia / Germania; 1h
Foaier, Pinned BABEL, expoziție de fotografie Augustina Iohan (pe perioada festivalului)

Sâmbătă, 3 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.
17:00 – Platoul Prefecturii, Din ou se naște…, Serious Clown, Australia/Germania; 40 min.
19:00 – Sala Mare, Shakespeare.Furtuna.Joc Secund, regia: Szabó K. István,Teatrul Tony Bulandra; 1h 20min.
21:00 – Sala Studio, Pădurea copacului meu, regia: Aleksandar Ivanovski, North of Impact Theatre Company în coproducţie cu NT JHK Dzinot, Macedonia; 45 min.
21:00 – Platoul Prefecturii, Concert Bordó Sárkány, Ungaria; 1h 15 min.
Foaier, sub.real – expoziție-obiect de Horațiu Mihaiu (pe perioada festivalului)
23:00 – King Pub, Petrecere Maghiară

Duminică, 4 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția
12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.
17:00 – Platoul Prefecturii, La Strato, Serious Clown, Australia/Germania; 1h
19:00 – Sala Mare, The Funamviolistas, regia: Rafael Ruiz, The Funamviolistas Company, Spania; 1h 15 min.
20:00 – Platoul Prefecturii, Concert Trooper, WildSide; 2h 15 min.
23:00 – King Pub, Petrecere Spaniolă

Luni, 5 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția
12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.
19:00 – Sala Mare, Morfina, după Mihail Bulgakov, regia: Dumitru Acriș, Teatr Kurgan, Rusia; 2h
20:00 – Platoul Prefecturii, Roata timpului, regia: Adam Read şi Fyodor Makarov, Serious Clown, Australia/Germania; 1h
21:00 – Platoul Prefecturii, Concert Taraful de la Gorj, România; 1h
21:30 – Sala Studio, Zgomotul tăcerii, regia: Okbaoui Cheikh, ITI Center, Algeria; 1h
23:00 – King Pub, Petrecere Iraniană

Marți, 6 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția
16:00 – Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia
17:30 – Platoul Prefecturii, Circus Mundi, regia: Ovidiu Mihăiță, Auăleu, Timişoara
19:00 – Sala Mare, Edmond, după David Mamet, regia: Andrei Dinu, Teatrul Municipal Baia Mare; 1h 50 min.
21:00 – Sala Studio, Vechiul porumbar, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.
21:30 – Platoul Prefecturii, Concert Lazuz, Israel; 1h 15 min.
23:00 – King Pub, Petrecere Românească

Miercuri, 7 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
16:00 – Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia
17:00 – Liceul de muzică „Bălașa Doamna”, Workshop Cătălin Crețu, România
17:30 – Platoul Prefecturii, Impresario, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.
19:00 – Sala Mare, Salta para o Saco, regia: João Mota, Comuna Teatro de Pesquisa, Portugalia; 1h 20 min.
19:00 – Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound
20:30 – Foaier, Lansare carte „Toca se povesteşte”, antologie îngrijită de Florica Ichim
21:00 – Sala Mare, Ultima piesă, regia: Okbaoui Cheikh, ITRAN, Algeria; 1h
21:30 – Platoul Prefecturii, Concert Hteththemeth, România; 1h 35min.
23:00 – King Pub, Petrecere Portugheză

Joi, 8 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia
14:00 – Sala Oglinzilor, Conferință Sepehr Sharifzadeh, Iran
16:00 – Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia
19:00 – Sala Mare, Medeea, după Euripide, regia: Mehdi Agahi Keshe, Beyn Theater, Iran; 55 min.
19:00 – Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound
20:00 – Foaier, Lansare carte „ Liviu Ciulei, acasă şi-n lume”, antologie îngrijită de Florica Ichim şi Anca Mocanu
21:00 – Sala Studio, Cum vă place de William Shakespeare, regia: Adam Burak, CoIn Theatre Company, UK; 1h 50 min. (15 min. pauză)
21:30 – Platoul Prefecturii, Concert Emperors of Rome, UK
23:00 – King Pub, Petrecere Algeriană

Vineri, 9 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia
19:00 – Sala Mare, 5 by 5, regia: Cristina Bernal, Dram Teatro, Spania; 1h 20 min.
20:30 – Sala Studio, Iluzionistul, după Matei Vișniec, regia: Letteria Giuffrè Pagano, Telluris Associati, Italia; 1h
21:30 – Platoul Prefecturii, Kyz Zhibek, regia: Kuandyk Kasymov, Zhambyl Regional Kazakh Drama Theatre, Kazahstan; 45 min.
23:00 – King Pub, Petrecere Kazahă

Sâmbătă, 10 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia
18:00 – Sala Mare, 20 de tăceri, regia: Charles Chemin, Groupe Karol Karol, Franţa; 1h 20 min.
21:00 – Platoul Prefecturii, Recital ITRAN, Algeria
21:15 – Platoul Prefecturii, Concert 1000facez, Republica Moldova
21:30 – Platoul Prefecturii, Concert WHITE MAHALA, România
22:00 – Sala Mare, Salonul nr. 6, după A. P. Cehov, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Tony Bulandra; 2h 15 min. (fără pauză)
23:00 – King Pub, Petrecere Coreeană

Duminică, 11 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
15:00 – Sala Oglinzilor, Conferință Jeungwoo Son & Hyungjong Song, Coreea de Sud
18:00 – Muzeul de Istorie, Oedipus – Cei care vor să ştie, regia: Jinah Choi, Nolddang Theatre Company, Coreea de Sud; 1h 10 min.
20:00 – Sala Mare, Corul Orfanilor, regia: Jerzy Zoń, Teatr KTO, Polonia; 55 min.
23:00 – King Pub, Petrecere Network

comments

Leave a comment

You must be Logged in to post comment.

OFICIAL MEDIA

Pentru un corp sanatos