: joi 18 mai 2017

FESTIVALUL BABEL 2017- PROGRAM 2-11 IUNIE

PROGRAM BABEL 2017

Vineri, 2 iunie
19:00 – Sala Mare, Pasărea de Foc, un spectacol de Irina Niculescu, bazat pe muzica lui Igor Stravinsky, Teatrul Tony Bulandra; 50 min.
21:00 – Parada BABEL, ruta: Parcul Chindia (Teatrul de Vară) – Calea Domnească – Bld. Mircea cel Bătrân – Bld. Carol I – Teatrul Tony Bulandra; 1h
22:00 – Exterior Teatru, Disimulare (acrobație), Serious Clown / Sasha Krohn Productions, Australia / Germania; 1h
Foaier, Pinned BABEL, expoziție de fotografie Augustina Iohan (pe perioada festivalului)

Sâmbătă, 3 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.
17:00 – Platoul Prefecturii, Din ou se naște…, Serious Clown, Australia/Germania; 40 min.
19:00 – Sala Mare, Shakespeare.Furtuna.Joc Secund, regia: Szabó K. István,Teatrul Tony Bulandra; 1h 20min.
21:00 – Sala Studio, Pădurea copacului meu, regia: Aleksandar Ivanovski, North of Impact Theatre Company în coproducţie cu NT JHK Dzinot, Macedonia; 45 min.
21:00 – Platoul Prefecturii, Concert Bordó Sárkány, Ungaria; 1h 15 min.
Foaier, sub.real – expoziție-obiect de Horațiu Mihaiu (pe perioada festivalului)
23:00 – King Pub, Petrecere Maghiară

Duminică, 4 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția
12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.
17:00 – Platoul Prefecturii, La Strato, Serious Clown, Australia/Germania; 1h
19:00 – Sala Mare, The Funamviolistas, regia: Rafael Ruiz, The Funamviolistas Company, Spania; 1h 15 min.
20:00 – Platoul Prefecturii, Concert Trooper, WildSide; 2h 15 min.
23:00 – King Pub, Petrecere Spaniolă

Luni, 5 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția
12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.
19:00 – Sala Mare, Morfina, după Mihail Bulgakov, regia: Dumitru Acriș, Teatr Kurgan, Rusia; 2h
20:00 – Platoul Prefecturii, Roata timpului, regia: Adam Read şi Fyodor Makarov, Serious Clown, Australia/Germania; 1h
21:00 – Platoul Prefecturii, Concert Taraful de la Gorj, România; 1h
21:30 – Sala Studio, Zgomotul tăcerii, regia: Okbaoui Cheikh, ITI Center, Algeria; 1h
23:00 – King Pub, Petrecere Iraniană

Marți, 6 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția
16:00 – Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia
17:30 – Platoul Prefecturii, Circus Mundi, regia: Ovidiu Mihăiță, Auăleu, Timişoara
19:00 – Sala Mare, Edmond, după David Mamet, regia: Andrei Dinu, Teatrul Municipal Baia Mare; 1h 50 min.
21:00 – Sala Studio, Vechiul porumbar, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.
21:30 – Platoul Prefecturii, Concert Lazuz, Israel; 1h 15 min.
23:00 – King Pub, Petrecere Românească

Miercuri, 7 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
16:00 – Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia
17:00 – Liceul de muzică „Bălașa Doamna”, Workshop Cătălin Crețu, România
17:30 – Platoul Prefecturii, Impresario, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.
19:00 – Sala Mare, Salta para o Saco, regia: João Mota, Comuna Teatro de Pesquisa, Portugalia; 1h 20 min.
19:00 – Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound
20:30 – Foaier, Lansare carte „Toca se povesteşte”, antologie îngrijită de Florica Ichim
21:00 – Sala Mare, Ultima piesă, regia: Okbaoui Cheikh, ITRAN, Algeria; 1h
21:30 – Platoul Prefecturii, Concert Hteththemeth, România; 1h 35min.
23:00 – King Pub, Petrecere Portugheză

Joi, 8 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia
14:00 – Sala Oglinzilor, Conferință Sepehr Sharifzadeh, Iran
16:00 – Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia
19:00 – Sala Mare, Medeea, după Euripide, regia: Mehdi Agahi Keshe, Beyn Theater, Iran; 55 min.
19:00 – Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound
20:00 – Foaier, Lansare carte „ Liviu Ciulei, acasă şi-n lume”, antologie îngrijită de Florica Ichim şi Anca Mocanu
21:00 – Sala Studio, Cum vă place de William Shakespeare, regia: Adam Burak, CoIn Theatre Company, UK; 1h 50 min. (15 min. pauză)
21:30 – Platoul Prefecturii, Concert Emperors of Rome, UK
23:00 – King Pub, Petrecere Algeriană

Vineri, 9 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia
19:00 – Sala Mare, 5 by 5, regia: Cristina Bernal, Dram Teatro, Spania; 1h 20 min.
20:30 – Sala Studio, Iluzionistul, după Matei Vișniec, regia: Letteria Giuffrè Pagano, Telluris Associati, Italia; 1h
21:30 – Platoul Prefecturii, Kyz Zhibek, regia: Kuandyk Kasymov, Zhambyl Regional Kazakh Drama Theatre, Kazahstan; 45 min.
23:00 – King Pub, Petrecere Kazahă

Sâmbătă, 10 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
11:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia
18:00 – Sala Mare, 20 de tăceri, regia: Charles Chemin, Groupe Karol Karol, Franţa; 1h 20 min.
21:00 – Platoul Prefecturii, Recital ITRAN, Algeria
21:15 – Platoul Prefecturii, Concert 1000facez, Republica Moldova
21:30 – Platoul Prefecturii, Concert WHITE MAHALA, România
22:00 – Sala Mare, Salonul nr. 6, după A. P. Cehov, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Tony Bulandra; 2h 15 min. (fără pauză)
23:00 – King Pub, Petrecere Coreeană

Duminică, 11 iunie
11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)
15:00 – Sala Oglinzilor, Conferință Jeungwoo Son & Hyungjong Song, Coreea de Sud
18:00 – Muzeul de Istorie, Oedipus – Cei care vor să ştie, regia: Jinah Choi, Nolddang Theatre Company, Coreea de Sud; 1h 10 min.
20:00 – Sala Mare, Corul Orfanilor, regia: Jerzy Zoń, Teatr KTO, Polonia; 55 min.
23:00 – King Pub, Petrecere Network

Citeste si ...

Comentezi?

You must be Logged in to post comment.

OFICIAL MEDIA
Babel Fast

ROMANIA CULTURAL

OFICIAL MEDIA

Vino alaturi de echipa ATS! Vezi toate locurile de munca disponibile

OFICIAL MEDIA

Cursuri formare profesionala, calificare, perfectionare

OFICIAL MEDIA

STIL DE VIATA

Etichete

Related Post