Oficial Media

Echipa unui ziar nu este formata doar din redactori, ci mai ales din cititorii săi!

Flacăra Moreni şi FC Aninoasa au oferit cel mai tare meci din prima etapă a Ligii a 3-a

Flacăra Moreni şi FC Aninoasa au fost protagonistele celui mai spectaculos meci din prima etapă a Ligii a 3-a.

Cele două formaţii dâmboviţene au confirmat aşteptările, oferind celor puţin peste 1000 de spectatori care au fost pe stadionul din Moreni un meci frumos. FC Aninoasa început mai bine şi a deschisc scorul în minutul 13, autorul golului fiind I. Radu, iar Grigorescu a dus scorul la 2-0 pentru echipa lui Bălaşa în minutul 44.

Au întors rezultatul în inferioritate numerică

Ce s-a întâmplat după pauză a fost un coşmar pentru echipa vizitatoare. Morenarii au intrat pe teren hotărâţi să schimbe soarta joacului. Şi au făcut-o. Oprea a redus din diferenţă în minutul 69 şi în acelaşi minut a şi fost eliminat pentru că a călcat pe picior un adversar. Omul în minus nu i-a oprit pe morenari, care au mai marcat de două ori, prin Țânțaru (75) şi M. Plăcintă (88).
Flacăra: Sârbu – Parghel, Oprea, Matei (53 A. Negrea), Palamariu – M. Plăcintă, L. Plăcintă (90 G. Preda) – Drăgan (53 Ene), Tocan, Țânțaru (90 Stancu) – Timofte. Antrenor: Gabriel Paraschiv.
Aninoasa: Priseceanu – Marina, Neaga, Pahonțu, Diță (89 Coman) – Călinescu, Dinu, Blas, Grigorescu – Maican (63 Rusu), I. Radu (30 Codroiu – 83 Leotescu). Antrenor: Cristian Bălașa.