Meci cu patru eliminări și un penalty la Moreni

Flacăra Moreni

În prezența a peste 1000 de suporteri, Flacăra Moreni a încheiat sezonul Ligii a 3-a cu un rezultat de egalitate.

Formația antrenată de Gabi Paraschiv, fostul căpitan al Oțelului Galați care a îmbrăcat și tricoul naționalei, a remizat cu CS Mioveni II. S-a terminat 1-1! Argeșenii au condus cu 1-9 în prima repriză, după un gol marcat e Ivan, din penalty. Același jucător a primit un cartonaș roșu în minutul 53. Cu un om în plus, Flacăra restabilit egalitatea în minutul 74. Finalul de meci adus trei eliminări, una la CS Mioveni II (Mazilu, min. 82), care a rămas astfel cu doi oameni mai puțin pe teren, iar apoi două la Flacăra Moreni (A. Negrea – min. 86 și Acasandrei – min. 90).

Flacăra s-a clasat pe locul 5

Flacăra Moreni, care a promovat în Liga a 3-a în vara anului trecut, a terminat acest sezon pe locul 5, cu 43 de puncte, la doar un punct de FC Voluntari II, ultima ocupantă a podiumului. 11 victorii, 10 remize și 7 înfrângeri a înregistrat echipa lui Gabi Paraschiv în acest sezon. Morenarii au marcat 41 de gouri și au încasat 29 în cele 28 de meciuri jucate.