O târgovişteancă a câştigat Cupa României la box

Secţia de box a Clubului Sportiv Municipal Târgovişte a demonstrat din nou că este una dintre cele mai tari din ţară. Cinci medalii au obţinut pugilistele pregătite de Nicu Tamaş la ultima competiţie la care au participat, Cupa României de box feminin, care a fost găzduită de Râmnicu Sărat. La acest turneu de box, Mihaela Radu a devenit câştigătoare a Cupei, după ce a cucerit medalia de aur la categoria 81 kg la senioare.

Iată care rezultatele obţinute de pugilistele de la CSM Târgovişte:

• Junioare: Andrada Bratu (categ. 46 kg) – medalie de argint şi Ştefania Ionescu (categ. 63 kg) – medalie de argint;
  • Tineret: Alexandra Negru (categ. 75 kg) – medalie de argint;
  • Senioare: Alina Nedelcu (69 kg) – medalie de bronz şi Mihaela Radu (categ. 81 kg) – medalie de aur.