" /> PROGRAM ”BABEL”, EDIȚIA A V-A, 1-12 iunie 2015, TÂRGOVIȘTE | Oficial Media
Published On: lun, Iun 1st, 2015

PROGRAM ”BABEL”, EDIȚIA A V-A, 1-12 iunie 2015, TÂRGOVIȘTE

Afis Teaser BABEL micPROGRAM ”BABEL” FESTIVALUL INTERNAȚIONAL AL ARTELOR SPECTACOLULUI

EDIȚIA A 5-A, 1-12 MAI 20015, TÂRGOVIȘTE

 

LUNI, 1 IUNIE 

10.00 – Scena în aer liber Primărie: LITTLE IMPRO

11.00 – Scena în aer liber Primărie: JOCURI INTERACTIVE / ANIMAȚII COPII

16.00 – Foaier Teatrul Tony Bulandra: Vernisajul expoziției de fotografie semnată Ion BARBU

16.30 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: SHOES – Teatrul Național Târgu Mureș (spectacol pentru copii)

18.00 – B-ul Carol I – Centrul Vechi: PARADA PĂPUȘILOR GIGANT

 

MARȚI, 2 IUNIE 

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția

16.00 – SALA MARE  a Tetrului Tony Bulandra: PETER PAN – Teatrul Ciufulici Ploiești (spectacol pentru copii)

18.00 – Scena în aer liber Primărie: TEATRUL MASCA BUCUREȘTI 

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ARLECCHINO, ARIANNA E IL MINOTAURO – Teatrul PANTAKIN, Italia (spectacol de Commedia dell”Arte)

 

MIERCURI, 3 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția 

11.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: HANSEL ȘI GRETEL – Opera Națională Comică pentru Copii, București

16.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: SCAUNELE – Spectacol IRAN?

18.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: SATIERYKON – Teatrul Tony Bulandra

20.00 – Scena în aer liber Primărie: DRUM & FIRE, spectacol foc/animație

 

JOI, 4 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția

11.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: CUI I-E FRICĂ DE BAU-BAU? – Teatrul Țăndărică, București (spectacol pentru copii)

16.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: YELLOW MAGPIES, Scoția

18.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: CASA BERNARDEI ALBA – Bekescsabai Jokai Szinhaz, Ungaria

 

VINERI, 5 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia

11.00 – Sala Mihai Popescu – ALBĂ CA ZĂPADA – Teatrul Tony Bulandra

16.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: RULETA RUSEASCĂ, Teatrul de Artă București

18.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ADUNAREA PĂSĂRILOR – Teatrul Țăndărică, București (spectacol pentru toate vârstele)

20.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: YELLOW MAGPIES, Scoția

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Stelu ENACHE

 

SÂMBĂTĂ, 6 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia

14.00 – Scena în aer liber Primărie: ARLECCHINO, ARIANNA E IL MINOTAURO – Teatrul PANTAKIN, Italia (spectacol de Commedia dell”Arte)

15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: DURERI FANTOMĂ, Teatrul de Artă București

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: DESPRE CE VORBIM NOI AICI, DOMNULE? – Teatrul ACT, București

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ULTIMA ÎMBUCĂTURĂ DIN DRAGOSTE – Compania de Teatru-Dans MICROBIS, Sibiu

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  WHITE MAHALA

 

DUMINICĂ, 7 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ROZMARIN sau MĂGHIRAN – Teatrul Tony Bulandra

20.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: O NOAPTE FURTUNOASĂ, Teatrul de Garaj și Curte AUĂLEU, Timișoara

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  ANTRACT

 

LUNI, 8 IUNIE

15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: HABEMUS BEBE, Compania ART NO MORE, București

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: PINK CONFETI – Compania ETCH, Anglia

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: UNDEVA LA PALILULA – proiecție film

 

MARȚI, 9 IUNIE

15.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: BHARAT, BLIGHTY AND THE BARD – Royal Shakespeare Company, Anglia

17.00 – Foaier Teatru:  SHAKESPEARE WALLA – Proiecție film

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: PINK CONFETI – Compania ETCH, Anglia

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Taraful de la Mârșa

 

MIERCURI, 10 IUNIE

15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: Un Tranvai Numit Dorință, Teatrul UnTeatru, București

17.00 – Complex Muzeal Curtea Domnească:  Marta Landjanski, Ungariaspectacol de dans contemporan

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: BALCANICELE  – Teatrul Tony Bulandra

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Tula Skyland, Israel-Cuba-Spania

 

JOI, 11 IUNIE

15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: Dacă ăla e cu aia, aia a lui cu cine-o fi?, Teatrul 3/3, Brăila

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra:  BHARAT, BLIGHTY AND THE BARD – Royal Shakespeare Company, Anglia

19.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: NOCTAMBULĂ PRINTRE VERSURI – recital Ioana Crăciunescu, Franța

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: RADICALL – Compania ChangPa, Corea de Sud

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Anca Pârlea Band

 

VINERI, 12 IUNIE 

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: TREI SURORI  – Teatrul Maghiar din UKRAINA

20.00 – Party de închidere a festivalului! – curtea interioară

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  
comments

Leave a comment

You must be Logged in to post comment.

OFICIAL MEDIA

Cursuri formare profesionala, calificare, perfectionare

OFICIAL MEDIA

Totul despre lume, totul despre tine – cine esti, ce vrei, ce faci!

Deputat Oana Vladuca

Deputat Carmen Holban

ROMANIA CULTURAL

OFICIAL MEDIA

Info Targoviste Complex

Pentru un corp sanatos

OFICIAL MEDIA
Pin It