comments

" /> PROGRAM ”BABEL”, EDIȚIA A V-A, 1-12 iunie 2015, TÂRGOVIȘTE | Oficial Media
Published On: vin, Mai 15th, 2015

PROGRAM ”BABEL”, EDIȚIA A V-A, 1-12 iunie 2015, TÂRGOVIȘTE

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  


Afis Teaser BABEL micPROGRAM ”BABEL” FESTIVALUL INTERNAȚIONAL AL ARTELOR SPECTACOLULUI

EDIȚIA A 5-A, 1-12 MAI 20015, TÂRGOVIȘTE

 

LUNI, 1 IUNIE 

10.00 – Scena în aer liber Primărie: LITTLE IMPRO

11.00 – Scena în aer liber Primărie: JOCURI INTERACTIVE / ANIMAȚII COPII

16.00 – Foaier Teatrul Tony Bulandra: Vernisajul expoziției de fotografie semnată Ion BARBU

16.30 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: SHOES – Teatrul Național Târgu Mureș (spectacol pentru copii)

18.00 – B-ul Carol I – Centrul Vechi: PARADA PĂPUȘILOR GIGANT

 

MARȚI, 2 IUNIE 

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția

16.00 – SALA MARE  a Tetrului Tony Bulandra: PETER PAN – Teatrul Ciufulici Ploiești (spectacol pentru copii)

18.00 – Scena în aer liber Primărie: TEATRUL MASCA BUCUREȘTI 

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ARLECCHINO, ARIANNA E IL MINOTAURO – Teatrul PANTAKIN, Italia (spectacol de Commedia dell”Arte)

 

MIERCURI, 3 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția 

11.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: HANSEL ȘI GRETEL – Opera Națională Comică pentru Copii, București

16.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: SCAUNELE – Spectacol IRAN?

18.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: SATIERYKON – Teatrul Tony Bulandra

20.00 – Scena în aer liber Primărie: DRUM & FIRE, spectacol foc/animație

 

JOI, 4 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Scott JOHNSTON, Scoția

11.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: CUI I-E FRICĂ DE BAU-BAU? – Teatrul Țăndărică, București (spectacol pentru copii)

16.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: YELLOW MAGPIES, Scoția

18.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: CASA BERNARDEI ALBA – Bekescsabai Jokai Szinhaz, Ungaria

 

VINERI, 5 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia

11.00 – Sala Mihai Popescu – ALBĂ CA ZĂPADA – Teatrul Tony Bulandra

16.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: RULETA RUSEASCĂ, Teatrul de Artă București

18.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ADUNAREA PĂSĂRILOR – Teatrul Țăndărică, București (spectacol pentru toate vârstele)

20.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: YELLOW MAGPIES, Scoția

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Stelu ENACHE

 

SÂMBĂTĂ, 6 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia

14.00 – Scena în aer liber Primărie: ARLECCHINO, ARIANNA E IL MINOTAURO – Teatrul PANTAKIN, Italia (spectacol de Commedia dell”Arte)

15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: DURERI FANTOMĂ, Teatrul de Artă București

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: DESPRE CE VORBIM NOI AICI, DOMNULE? – Teatrul ACT, București

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ULTIMA ÎMBUCĂTURĂ DIN DRAGOSTE – Compania de Teatru-Dans MICROBIS, Sibiu

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  WHITE MAHALA

 

DUMINICĂ, 7 IUNIE

10.00 – 12.00 – Sala Oglinzi: ATELIER teatral susținut de Suren Shahverdian, Armenia

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: ROZMARIN sau MĂGHIRAN – Teatrul Tony Bulandra

20.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: O NOAPTE FURTUNOASĂ, Teatrul de Garaj și Curte AUĂLEU, Timișoara

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  ANTRACT

 

LUNI, 8 IUNIE

15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: HABEMUS BEBE, Compania ART NO MORE, București

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: PINK CONFETI – Compania ETCH, Anglia

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: UNDEVA LA PALILULA – proiecție film

 

MARȚI, 9 IUNIE

15.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: BHARAT, BLIGHTY AND THE BARD – Royal Shakespeare Company, Anglia

17.00 – Foaier Teatru:  SHAKESPEARE WALLA – Proiecție film

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: PINK CONFETI – Compania ETCH, Anglia

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Taraful de la Mârșa

 

MIERCURI, 10 IUNIE

15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: Un Tranvai Numit Dorință, Teatrul UnTeatru, București

17.00 – Complex Muzeal Curtea Domnească:  Marta Landjanski, Ungariaspectacol de dans contemporan

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: BALCANICELE  – Teatrul Tony Bulandra

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Tula Skyland, Israel-Cuba-Spania

 

JOI, 11 IUNIE

15.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: Dacă ăla e cu aia, aia a lui cu cine-o fi?, Teatrul 3/3, Brăila

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra:  BHARAT, BLIGHTY AND THE BARD – Royal Shakespeare Company, Anglia

19.00 – Sala Studio a Teatrului Tony Bulandra: NOCTAMBULĂ PRINTRE VERSURI – recital Ioana Crăciunescu, Franța

20.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: RADICALL – Compania ChangPa, Corea de Sud

21.30 – Scena în aer liber Primărie: Concert:  Anca Pârlea Band

 

VINERI, 12 IUNIE 

17.00 – SALA MARE  a Teatrului Tony Bulandra: TREI SURORI  – Teatrul Maghiar din UKRAINA

20.00 – Party de închidere a festivalului! – curtea interioară

comments

Leave a comment

You must be Logged in to post comment.

OFICIAL MEDIA

Cursuri formare profesionala, calificare, perfectionare

OFICIAL MEDIA

Totul despre lume, totul despre tine – cine esti, ce vrei, ce faci!

Deputat Oana Vladuca

Deputat Carmen Holban

ROMANIA CULTURAL

OFICIAL MEDIA

Info Targoviste Complex

Pentru un corp sanatos

OFICIAL MEDIA

Vino alaturi de echipa ATS! Vezi toate locurile de munca disponibile

OFICIAL MEDIA

Etichete

Pin It