PROGRAM TEATRUL TONY BULANDRA- LUNA MARTIE 2018
Vineri, 2 ora 19:00, Sala Mare Carmen de Prosper Mérimée, regia: Suren Shahverdyan
Sambata, 3 ora 19:00, Sala Mare Mireasă de împrumut de A. Lindgren, regia: Răzvan Popa
Duminica, 4 ora 19:00, Sala Mare Scurtcircuit – premiera filmului. Participă regizorul și o parte dintre actori
Joi, 8 ora 18:00, Sala Mare Ziua Femeii – concert eveniment. Cu: Marcel Pavel, Paula Seling, Petrică Andrei, Zefir Brezeanu
Vineri, 9 ora 19:00, Sala Mare Visul lui Fundulea după William Shakespeare, improvizație
Sambata,10 ora 19:00, Sala Studio Cineva are să vină de Jon Fosse, regia: Monica Pop
Duminica, 11 ora 19:00, Sala Mare Sosesc deseară de Tudor Mușatescu, regia: Laurențiu Calomfirescu
Miercuri, 14 ora 19:00, Sala Mare Ah, Pitești, ce drag îmi ești! spectacol de Vasile Muraru și Valentina Fătu – SPECTACOL INVITAT
Vineri, 16 ora 19:00, Sala Mare Mofturile lui Nenea Iancu după I. L. Caragiale, regia: Mc Ranin
Sambata, 17 ora 19:00, Sala Mare Take, Ianke și Cadîr de V. I. Popa, regia: Mc Ranin
Duminica, 18 ora 19:00, Sala Mare Vânătoarea sălbatică după TITUS ANDRONICUS de William Shakespeare,
regia: Michele Modesto Casarin
Joi, 22 ora 19:00, Sala Mihai Popescu Marginea de Edward Bond, regia: Elisa Cîtea
Vineri, 23 ora 19:00, Sala Mare Gaiţele de Alexandru Kirițescu, regia: Mc Ranin
Sambata, 24 ora 19:00, Sala Mare Nunta lui Figaro de Beaumarchais, un spectacol de Mc Ranin
Duminica, 25 ora 19:00, Sala Mare Carmen de Prosper Mérimée, regia: Suren Shahverdyan
Marți, 27 ora 19:00, Sala Mare Sosesc deseară de Tudor Mușatescu, regia: Laurențiu Calomfirescu – Campania UNITER „Artiștii pentru Artiști”
Sambata, 31 ora 19:00, Sala Mare Take, Ianke și Cadîr de V. I. Popa, regia: Mc Ranin
Duminică, 1 aprilie ora 19:00, Sala Mare Patima roşie de Mihail Sorbul, regia: Gelu Badea – PREMIERĂ
Deplasări:
GAIȚELE
Luni, 5 – Piatra Neamț
Marți, 6 – Suceava
Luni, 12 – Tulcea
Luni, 26 – Câmpulung Muscel
Joi, 29 – București OTHELLO
Miercuri, 28 – Slatina
VISUL LUI FUNDULEA
Vineri, 9 – Aninoasa
SPECTACOLE PENTRU COPII
VINERI
02.03.2018 Ora 10.00
Sala Mihai Popescu HANSEL SI GRETEL
Regia: Georgeta Lozinca
SAMBATA
03.03.2018 Ora 10.00
Sala Mihai Popescu CAPRA CU 3 IEZI
Regia: Antoniu Vasile Berenyi
MARTI
06.03.2018 Ora 10.00
Sala Mihai Popescu MARUL DE AUR
Regia: Monica Baldea
JOI
08.03.2018 Ora 10.00
Sala Mihai Popescu MARUL DE AUR
Regia: Monica Baldea
SAMBATA
10.03.2018 Ora 10.00
Sala Mihai Popescu MICA SIRENA
Regia: Gabriel Apostol
MARTI
13.03.2018 Ora 10.00
Sala Mihai Popescu MICA SIRENA
Regia: Gabriel Apostol
JOI
15.03.2018 Ora 12.00
Sala Mare NAZDRAVANIILE LUI PACALA
Regia: Antoniu Vasile Berenyi
SAMBATA
17.03.2018 Ora 10.00
Sala Mihai Popescu VASILACHE SI MARIOARA
Regia: Ionut Constantinescu
MIERCURI
21.03.2018 Ora 12.00
Sala Mare NAZDRAVANIILE LUI PACALA
Regia: Antoniu Vasile Berenyi
SAMBATA
24.03.2018 Ora 10.00
Sala Mihai Popescu MORCOVEATA
Regia: Viorica Mate
MARTI
27.03.2018 Ora 10.00
Sala Mare HANSEL SI GRETEL
Regia: Georgeta Lozinca
MIERCURI
28.03.2018 Ora .10.00
GURA OCNITEI INTAMPLARILE CELOR 3 PURCELUSI
Regia: Gheorghe Balint
JOI
29.03.2018 Ora 10.00
CLUBUL STUDENTILOR AMINTIRI DIN COPILARIE
Regia: Nicolae Poghirc
Te ajutam sa faci bagajul!
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Lazarev: Bolnavii de cancer sunt oameni care și-au regretat foarte tare trecutul
Româncă păcălită de ”Brad Pitt”: ”Mi-a spus că mă iubește”
Asociația Centrul Socio-Cultural Communio din Târgoviște susține educația printr-un sprijin financiar