A ratat calificarea în finala fazei județene a Cupei României

Visul Aninoasei II de a-și adăuga în vitrină trofeul Cupei României – faza județeană s-a spulberat. Echipa din apropierea Târgoviște s-a oprit în penultimul act al întrecerii, după ce s-a înclinat în fața Gloriei Cornești, cu scorul de 0-2.

Pe teren propriu, jucătorii Aninoasei II au început timid jocul, iar acest lucru i-a costat din plin. Simțind punctul nevralgic al lui Bărboiu et comp., corneștenii au exploatat la maximum acest spect. După ratarea lui Huțușoru, Dragnea a deschis scorul pentru Gloria (16), iar pe final de repriză, Enescu l-a majorat (39). În actul secund, Aninoasa II a turat mai tare “motoarele”, dar lipsa golului s-a evidențiat din nou. În debutul actului secund, Rusu a avut posibilitatea reducerii din handicap, dar portarul Moise s-a opus. În alte două rânduri, Cernea a încercat și el poarta adversă, dar tot fără sorți de izbândă. Picați fizic, în repriza a doua, corneștenii au mai contat foarte puțin în atac, iar singurele ocazii au mai aparținut lui Gae și M. Matei.