Un nou succes în meciurile amicale pentru trupa lui Cristi Bălaşa

FC Aninoasa a ajuns la cea de-a doua victorie în meciurile amicale. Echipa lui Cristian Bălașa a învins cu 3-1 pe Olimpicii Ulmi, proaspătă divizionară D. După ce adversarul a condus în prima repriză, prin reușita lui A. Andrei (7), Aninoasa și-a arătat superioritatea în actul secund, când a marcat numai puțin de trei goluri, prin Maican (49), I. Radu (60) și Codroiu (70).

Trupa lui Bălașa ar fi putut obține un succes și mai categoric, dar Pahonțu a irosit un penalty în minutul 66, obținut de Codroiu. Conducerea tehnică a Aninoasei a mizat în primul mitan din nou pe o formulă de echipă ce a cuprins mai mulți jucători care se află în probe, la fel cum s-a observat și în disputa cu juniorii Chindiei. Următorul amical al Aninoasei va fi vineri, împotriva Unirii Ungureni.

FC Aninoasa – Olimpicii Ulmi 3-1 (0-1)

Marcatori: Maican (49), I. Radu (60), Codroiu (70)/ A. Andrei (7).

Aninoasa: Bicher – Năstase, Neaga, Coman, Badea – G. Matei, Grigorescu, Dinu, Sucală – Maican, Roman. Au mai jucat: Priseceanu – I. Radu, Călinescu, Codroiu, Rusu, Pahonțu, Marina, Blas, Diță, Mitrea. Antrenor: Cristian Bălașa.

Ulmi: Ungureanu – R. Mădăran, Herăstrău, Păltineanu, Tronaru – A. Andrei, Popescu, Șeran, Cobori – Iliescu, Georgescu. Au mai jucat: Dorobanțu – Ciufu, Lia, Gheboianu, G. Mădăran, Corcodel, M. Radu, Simion, Ciocănel. Antrenor: Cosmin Păun.