" /> Vai şi chin la Poli Timişoara | Oficial Media
Published On: Dum, apr. 10th, 2016

Vai şi chin la Poli Timişoara

Astă eară Poli Timişoara a întâlnit acasă, pe stadionul Dan Păltinişeanu, echipa FC Voluntari, pe care a invins-o cu 2-1.

În prima repriză care s-a terminat 0-0, nu ştiai cine se joacă de-a fotbalul, sau cine joaca. Mai ales că Poli Timişoara, după playout, şi după 6 meciuri nici o victorie, avea nevoie ca să scape de retrogradare de puncte. Avea nevoie de o victorie.

Poli Timișoara avea nevoie de o victorie şi de trei puncte pentru a rămâne cu șanse importante în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Era nevoie de trei puncte. Repriza a doua, ceva mai echilibrată, până la primul cartonaţ roşu  obţinut de Voluntari, care rămâne în zece oameni . Poli reuseste sa de-a primul gol, cu chiu cu vai, dar Voluntari egalează spre surprinderea tuturor, dar urmează şi al doilea cartonaş roşu, şi poli joaca împotriva a nouă jucători, şi cu mare chin reuşeşte în ultimile minute de prelungire să mai marcheze un gol, partida terminându-se cu scorul de 2-1 pentru gazde.