Oficial Media

Echipa unui ziar nu este formata doar din redactori, ci mai ales din cititorii săi!

VIDEO. Petrolul Ploiești a câștigat primul meci cu Dentaș Tărtășești din barajul de promovare. Vezi meciul integral

Dentaș Tărtășești - Petrolul Ploiești

Atmosferă de sărbătoare la Răcari, unde a poposit Petrolul Ploieşti, o echipă cu mare tradiţie în fotbalul românesc. Sute şi sute de suporteri ai formaţiei antrenate de Ovtavian Grigore au făcut deplasarea în localitatea dâmboviţeană, de care puţini ştiau unde se află.

Lor li s-au alăturat sute de localnici, veniţi să susţină campioana judeţului nostru, Dentaş Tărtăşeşti, dar şi să-i vadă pe “lupii galbeni” în acţiune. În total au fost cam 2000 de oameni pe micul stadion din Răcari. Despre meci, Petrolul şi-a asigurat în mare parte promovarea în Liga a 3-a, asta pentru că a câştigat cu 3-0 şi este greu de crezut că echipa din Tărtăşeşti va putea să întoarcă rezultatul în retur. Prima repriză a fost săracă în goluri, dar imediat după reluarea jocului, căpitanul Petrolului, Claudiu Tudor (min. 47) a deschis scorul. Prunescu a majorat scorul în minutul 69, iar Popescu a stabilit scorul final în minutul 86.