21/10/2020

Eşec şi cu “satelitul” Concordiei

După înfrângerea dureroasă de la Moreni, unde a pierdut cu 2-3 deşi a condus cu 2-0, FC Aninoasa mai înregistrat un eşec, cu Concordia Chiajna II, pe teren priopriu. Formaţia antrenată de Cristi Bălaşa a cedat cu 2-0, ambele goluri fiind marcate în prima repriză.

Dâmboviţenii au avut destule ocazii de a marca, prin Călinescu, Dinu, Marina, I. Radu, Leotescu sau Maican, însă mingea a refuzat să intre în poartă. Ultimul a ţintit bara transversală. Ilfovenii au fost ceva mai concentraţi şi au penetrat poarta lui Priseceanu în două rânduri. Daniel Rogoveanu a deschis scorul în minutul 21 şi tot el l-a majorar în minbutul 40, stabilind, totodată, şi scorul final.

Duel de foc cu Petrolul Ploieşti

În următoarea etapă, FC Aninoasa va avea parte de un duel de foc, urmând să joace cu Petrolul Ploieşti, meciul fiind programat joi, de la ora 19.00. ţinând cont de valoarea adversarului, dar şi de bugetul de care dispune, ţintind o promovare în liga secundă, formaţia antrenată de Cristian Bălaşa porneşte din start cu şansa a doua. Dâmboviţenii speră însă să treacă peste eşecurile din primele două etape şi să sparga gheaţa chiar în confruntarea cu petroliştii.
Stadion : “Comunal” (Aninoasa). Spectatori: 120. A marcat: Daniel Rogoveanu (21, 40). Au arbitrat: Valentin Naidin (Turnu Măgurele) – Viorel Pânzaru (Braşov), Lucian Ţuţu (Tărlungeni). Observatori FRF: Eduard Dumitrescu (Piteşti) şi Alexandru Popa (Plopeni). Cartonaşe galbene: Diţă (41)/ Petrescu (21), Gudurea (31).
Aninoasa: Priseceanu – Năstase (46 Neaga), Marina, Pahonţu, Diţă – Călinescu, Blas, Dinu, Grigorescu (67 Sucală) – Maican (75 Leotescu), I. Radu (64 Codroiu). Antrenor: Cristian Bălaşa.
Chiajna II: Isvoranu – Saftescu, Gudurea, Georgescu, Ciortan – Ghiţă – Anghel (78 Armăşelu), Marin (75 Şerban), Petrescu (88 Bolozan), Ciobanu – Rogoveanu. Antrenor: Mugur Cornăţeanu.