Consiliul Director al Asociației Timișoara 2021 – Capitală Europeană a Culturii, întrunit ieri în ședință extraordinară, a numit în unanimitate directorul executiv interimar, pentru un mandat de 6 luni, în persoana doamnei Ioana Băla, numirea devenind necesară după demisia fostului director executiv al Asociației. Ioana Băla face parte din echipa executivă a Asociației din august 2017, ocupând pozițiile de consilier juridic și manager de operațiuni. Conform statutului, din poziția de manager de operațiuni obținută în 2020, Ioana Băla a avut rolul de a-l seconda în atribuții pe directorul executiv al Asociației.
În ședința extraordinară desfășurată în decursul zilei de ieri, 14 februarie, Consiliul Director a votat și convocarea adunării generale a Asociației, pentru data de 2 martie 2022. Printre punctele votate pe ordinea de zi a adunării generale se numără alegerea membrilor consiliului director pentru pozițiile vacante și discutarea noii misiuni a Asociației.
”Titlul de Capitală Europeană a Culturii, inițiat în 1985, a trecut prin multiple transformări, preluând din experiențele a peste 60 de orașe foste Capitale Europene ale Culturii. Astăzi, exercitarea titlului înseamnă respectarea unor angajamente foarte clare, asumate prin dosarul de candidatură câștigător. Asociația ne ajută în continuare să rămânem fideli valorilor cu care a candidat Timișoara, mai ales cu implementarea unor programe transversale, cum ar fi comunicarea și voluntariatul.”, a declarat Dominic Fritz, primarul Timișoarei și președintele Consiliului Director al Asociației.
Puteți accesa această știre și pe site-ul Asociației Timișoara Capitală Europeană a Culturii 2023. Iar pentru mai multe detalii despre activitățile culturale întreprinse în cadrul proiectului Timișoara Capitală Europeană a Culturii 2023, vă invităm să navigați pe paginile noului site Timișoara Capitală Europeană a Culturii 2023 și să accesați canalele oficiale de social media, Facebook și Instagram.

Jurnalist, scriitor, editor, terapeut
EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Miss Rusia, Kseniya Alexandrova, a murit la doar 31 de ani
Extinderea cooperării în Marea Neagră: Oportunități și provocări pentru stabilitatea regiunii
Dennis Man semnează cu PSV Eindhoven. Valoarea transferului este de 8,5 milioane de euro
O învățătoare din Timiș a murit după ce a aflat că postul său a fost desființat în urma măsurilor luate de Guvern
Piperea: În condiții de criză bugetară și economică nu strângi șurubul austerității
Titus Corlăţean – un educat şi cult om politic al PSD, un lider fără scandal, cu valori solide şi potenţial prezidenţial 2030
SPIRITUALITATE
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Grăsimea abdominală și cauzele emoționale. Medicina Tradițională Chineză
Povestea incredibilă e medicului Ioan Boilă. Cum a reușit să trateze gratuit mii de oameni încă din anii 90
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Reforma în sănătate nu se face cu lozinci, ci cu reguli clare și curaj de a schimba vechile practice
Tratament naturist pentru parazitoză intestinală
Ciupercile medicinale, surse de vindecare pentru cancer, diabet sau tulburări imunitare
Din 1 septembrie, pacienții pot reclama la Ministerul Sănătății redirecționările de la spitalele publice la privat
Se pot depune proiecte de investiții pentru programele de screening
România pe primul loc în UE la decese prevenibile și tratabile
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Reforma în sănătate nu se face cu lozinci, ci cu reguli clare și curaj de a schimba vechile practice
Trusphone – O nouă alternativă pe piața de produse Apple din România
Adrian Țuțuianu – România și drumul spre OCDE