Referendumul, un cadou al românilor pentru români în anul centenar! Declarația politică a deputatului Corneliu Ștefan:

Stimaţi colegi,
Referendumul pentru redefinirea familiei nu reprezintă un moft, o idee naționalistă, un concept antidemocratic, cum vor unii să acrediteze. Referendumul care se va desfășura sâmbătă și duminică reprezintă o părticică din chintesenţa acestui popor, o dorință manifestată de 3 milioane de români, creștini din toate confesiunile religioase, care vor ca familia să fie clar definită în ţara noastră, care vor ca familia să fie întărită constituţional.
Doamnelor şi domnilor,
Referendumul din 6-7 octombrie 2018 este un cadou al românilor pentru români în anul centenar! Am moștenit de la strămoșii noștri respectul față de familie, cea mai importantă celulă a societății, locul unde se formează destine, unde se crează idealuri, izvorul de continuitate al acestui popor.
Referendumul pentru întărirea conceptului normal de familie, ca legătură bazată pe dragostea și încrederea dintre un bărbat și o femeie, este un semnal pe care-l dăm lumii, că nu ne dezicem de credința străbună.
Românii au fost întotdeauna atenţi la valorile tradiționale și morale, iar insinuările unora, că am încălca drepturile minorităților sexuale, că am leza principiile democrației, ale libertății, sunt poveşti, petarde aruncate cu scopul de a ne destabiliza unitatea, pentru că, orice s-ar spune, referendumul pentru redefinirea familiei, ca fiind căsătoria între un bărbat și o femeie, ne-a unit!
Stimaţi colegi,
Fac apel la fiecare dintre dumneavoastră să achiesaţi la acest demers cetăţenesc şi să-i îndemnaţi pe românii pe care-i reprezentaţi în Parlament să meargă la vot în acest week-end. Referendumul nu este al unui partid politic, este al nostru, al tuturor! Să demonstrăm că ne pasă!
Deputat PSD Corneliu Ştefan,
Circumscripţia electorală nr. 16 Dâmboviţa
Data: Deputat,
03.10.2018 Stefan Corneliu
călător pe la reviste pe la câteva edituri „…spunea mama: fluturii făceau curte florilor şi-atunci am mişcat prima dată, apoi zi de zi pântecu-i zvâcnea aşa cum ţi se zbate ochiul stâng. când m-am născut căzuse bruma. eu n-am vrut sa ucid fluturii” în rest, căţărare liberă

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Taxele și impozitele locale, majorări de până la 80% de la 1 ianuarie 2026
Cum va fi vremea de Crăciun în România
Grupuri de firme după acționariat: De la o firmă la datele financiare cumulate ale grupului
Gabriel Purcaru despre situația apei potabile la Moreni: Progrese mari, dar provocări rămase în suspans
Program evenimente în Orășelul lui Moș Crăciun de la Târgoviște
Aurelian Cotinescu, mesaj de Ziua Națională a României, 1 Decembrie
SPIRITUALITATE
O analiză lucidă asupra haosului major prin care trece omenirea, astăzi, când suprimarea e definită ca salvare
Oamenii intuitivi, cei care simt mai mult, au o conexiune profundă cu energia și emoțiile celorlalți
Canonizarea Sfântului Ardealului Arsenie Boca pe 28 noiembrie la PRISLOP
Cea mai puternică erupție solară din 2025. Cum ne va afecta pentru următoarele zile
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Bine de știut: de ce saboții medicali sunt o necesitate în profesiile medicale?
Noi măsuri de prevenție în domeniul sănătății
Durerea de măsea în sarcină
România va avea registere naționale de screening
Cum influențează acizii grași Omega-3 sănătatea inimii
Descoperire cu premiu Nobel în tratarea cancerului a medicului Otto Warburg
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Festivalul Colindelor de la Moroeni a reunit 400 de colindători din întreaga țară și Republica Moldova
Moș Crăciun a adus magia sărbătorilor în unitățile de învățământ din Răcari și Ghergani
Consiliul Județean Dâmbovița, bilanțul proiectelor din 2025 și direcții pentru 2026