În calitate de beneficiar al Proiectului „SIA VEST – Suport pentru Inițiative Antreprenoriale”, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș continuă să sprijine și să monitorizeze activitatea celor 23 de start-up-uri înființate în cadrul proiectului, atenția partenerilor de proiect concentrându-se asupra sprijinirii lor în vederea atenuării impactului socio-economic provocat de pandemie.
În ciuda dificultăților întâmpinate, acestea au reușit să demareze activitățile și să-și îndeplinească indicatorii asumați, conform planurilor de afaceri selectate.
În acest context, continuăm să facem cunoscută încă o „poveste de succes” a unuia din beneficiarii finanțării nerambursabile.
Vă prezentăm interviul cu Valentin Pantelemon / Timișoara
„Sunt antreprenor iar unul din proiectele mele de suflet este Zmudy. Acesta este un brand autohton ce-și dorește să adopte un stil de viață sănătos, alcătuit din sucuri 100% naturale. Sucurile Zmudy sunt presate la rece, și mai apoi pasteurizate, pentru a păstra toate calitățile nutriționale benefice ale produselor de bază, dar și un gust superior ofertelor deja existente. Suntem pe piață din 2016, activând în trei puncte de lucru unde smoothie-urile delicioase sunt proaspăt pregătite pentru a fi servite oamenilor pofticioși.
În ajutorul nostru a venit și Camera de Comerț din Timișoara, cu programul SIA VEST, care a avut încredere în potențialul nostru și astfel am devenit câștigătorii acestui proiect de suflet, care acum ne face mândri să avem cea mai dotată fabrică de procesare fructe-legume din vestul țării. Momentan așteptăm răspunsuri pentru a intra și în rețeaua de retail, dorindu-ne să fim cât mai aproape de fiecare dintre voi„, spune Valentin PANTELEMON, asociat unic și administrator al societății SMOOTHIE FRESH 2019 SRL.
Reamintim că Proiectul SIA VEST – Suport pentru Inițiative Antreprenoriale vizează stimularea ocupării și creșterea numărului de locuri de muncă prin crearea și sprijinirea dezvoltării de noi afaceri în Regiunea Vest care să conducă la crearea de noi joburi. Până în prezent, cele 23 de firme au un număr total de 59 de angajați, iar valoarea totală a subvențiilor primite este de 3.496.143,01 lei (740.708,26 euro).
Jurnalist, scriitor, editor, terapeut

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Strigăt de ajutor pentru Adelin Sabin – o luptă contracronometru pentru viață
Mario a fost ucis și îngropat de colegii săi din invidie! Crimă produsă cu bestialitate de 3 minori cu vârste de 13 și 15 ani
Compania Pfizer îi cere României 564 de milioane de euro pentru cele 29 de milioane de doze de vaccin pe care nu le-a mai cumpărat
”Iertați-mă, părinte, n-am putut veni azi la Biserică. Am plătit 6 milioane pe pastile.” Drama bătrânilor din România
Apel umanitar de la preotul Damaschin: „Copiii noștri îngheață în case iar noi rămânem fără lemne!”
Un cetățean indian a salvat o fetiță de 5 ani din lacul înghețat din Parcul Romanescu, Craiova
SPIRITUALITATE
Parohia din Bărbăteni- Lupeni inclusă într-un proiect național al BOR
Luna nouă în Capricorn: Învățăm să stabilim limite, nu doar cu ceilalți, ci și cu noi înșine
BOR plătește impozite conform legislației în vigoare
De 26 ani săvârșim Boboteaza în staţiunea Straja alături de sute de turişti
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Cum poate ajuta extractul de ghimbir la combaterea cancerului de prostată
Prevenirea și tratarea cancerului cu Suc de Aloe Vera. Tratamente folosite de acum un secol
Peste 22.000 de copii și adolescenți din România au fost înregistrați cu tulburări de sănătate mintală
Modalitatea de eliberare a prescripțiilor medicale electronice on-line
Virusul care sperie lumea: Nipah, „următoarea pandemie”?
Urogynecological Physiotherapy – What It Is and Who It Helps
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Cum poate ajuta extractul de ghimbir la combaterea cancerului de prostată
Prevenirea și tratarea cancerului cu Suc de Aloe Vera. Tratamente folosite de acum un secol
„O singură siguranță – construirea unei pregătiri și a unor comunități reziliente”