
Fiecare zi în care aceștia stau pe funcții este un dezastru pentru că vulnerabilizează România într-un moment foarte important. În timp ce Dragnea și Tăriceanu se fac luntre și punte pentru a încăleca Justiția, Europa își trasează viitorul, își recalibrează raportul de forțe dintre statele membre, scrie jurnalistul Mălin Bot pe blogul personal.
Participant activ la protestele din Piața Victoriei, jurnalistul continuă să prezinte un punct de vedere referitor la scena politică, acțiunile reprezentanților puterii și efectele lor pe termen lung asupra societății civile.
Preocupați doar de dosarele lor din Justiție, Dragnea și Tăriceanu au devenit obsedați să demoleze toate barierele care au fost ridicate în ultimii ani împotriva hoților din politică. Au un plan parșiv pus la cale pentru acest scop. Îl aplică metodic și în paralel lansează tot felul de perdele de fum, cum este așa zisul conflict cu Victor Ponta. Vor să schimbe Codul Penal pentru a lega la mâini DNA. Vor să controleze Justiția ca pe vremea lui Adrian Năstase, alt mare infractor politic. Vor sa transforme prefecții în politruci, ca să execute ordinele de partid și să nu-i mai incomodeze în afacerile ilegale, mai afirmă Mălin Bot în articolul său.
Tot ce fac reprezentanții PSD azi, fac pentru ca asta le dicteaza Dragnea care își țese ițele perverse împreună cu Tăriceanu, în Casa Poporului. Șeful penal al PSD are un plan bine pus la punct pe care îl execută prin diverse cozi de topor cum este Nicolae Șerban, cel care vine cu grațierea astăzi. Ciuhodariu, alta coada de topor, a plasat povestea cu închisoarea pentru protestatari. Alte cozi de topor au promovat legea care transformă prefecții în politruci puși de partid. Este un întreg plan gândit de Dragnea în acord cu Tăriceanu şi susținut de toată gașca penalilor din politică și de toți baronii locali pesediști care vor să fure mai departe și sunt incomodați de Justiție. Faptul că Dragnea face declarații cum că nu e de acord, e doar o manevră de inagine menită să-i păcălească pe cei naivi. Omul acesta acționează precis, după un plan bine pus la punct. Un plan care duce România într-o zonă foarte periculoasă. CITEȘTE ARTICOLUL INTEGRAL AICI!
călător pe la reviste pe la câteva edituri „…spunea mama: fluturii făceau curte florilor şi-atunci am mişcat prima dată, apoi zi de zi pântecu-i zvâcnea aşa cum ţi se zbate ochiul stâng. când m-am născut căzuse bruma. eu n-am vrut sa ucid fluturii” în rest, căţărare liberă

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Taxele și impozitele locale, majorări de până la 80% de la 1 ianuarie 2026
Cum va fi vremea de Crăciun în România
Grupuri de firme după acționariat: De la o firmă la datele financiare cumulate ale grupului
Gabriel Purcaru despre situația apei potabile la Moreni: Progrese mari, dar provocări rămase în suspans
Program evenimente în Orășelul lui Moș Crăciun de la Târgoviște
Aurelian Cotinescu, mesaj de Ziua Națională a României, 1 Decembrie
SPIRITUALITATE
O analiză lucidă asupra haosului major prin care trece omenirea, astăzi, când suprimarea e definită ca salvare
Oamenii intuitivi, cei care simt mai mult, au o conexiune profundă cu energia și emoțiile celorlalți
Canonizarea Sfântului Ardealului Arsenie Boca pe 28 noiembrie la PRISLOP
Cea mai puternică erupție solară din 2025. Cum ne va afecta pentru următoarele zile
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Bine de știut: de ce saboții medicali sunt o necesitate în profesiile medicale?
Noi măsuri de prevenție în domeniul sănătății
Durerea de măsea în sarcină
România va avea registere naționale de screening
Cum influențează acizii grași Omega-3 sănătatea inimii
Descoperire cu premiu Nobel în tratarea cancerului a medicului Otto Warburg
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Festivalul Colindelor de la Moroeni a reunit 400 de colindători din întreaga țară și Republica Moldova
Moș Crăciun a adus magia sărbătorilor în unitățile de învățământ din Răcari și Ghergani
Consiliul Județean Dâmbovița, bilanțul proiectelor din 2025 și direcții pentru 2026