Simona Halep ar putea ajunge numărul 1 mondial deși la pariuri este cotată cu șanse mai mici decât adversarele sale de până la locul 10 WTA.

Liderul Angelique Kerber își păstrează șansele ca favorită la casele de pariuri în schimb ce foarte bine este cotată Pliskova spre deosebire de Halep locul 2 WTA și care a învins-o pe aceasta în ultima întâlnire.
Simona Halep liderul WTA?
La Wimbledon, Simona Halep va avea o nouă şansă să urce pe primul loc în clasamentul mondial, în condiţiile în care actualul lider, Angelique Kerber, trebuie să-şi apere foarte multe puncte în sezonul pe iarbă.
Nemţoaicei i se vor scădea 100 de puncte la Birmingham (19-25 iunie) şi nu mai puţin de 1.300 de puncte la Wimbledon (3 – 16 iulie), unde în 2016 a disputat finala în faţa Serenei Williams. În acelaşi timp, Simona nu trebuie să apere niciun punct la Birmingham şi doar 430 de puncte la turneul de Grand Slam organizat la „All England Club”.
Înainte de cele două turnee (Birmingham şi Wimbledon), între Halep (2 WTA – 6.850 puncte) şi Kerber (1 WTA – 7.035 puncte) e o diferenţă de doar 185 de puncte, diferenţă ce poate fi surmontată de Halep, dacă va va avea un parcurs mai bun decât jucătoarea din Germania pe iarba londoneză.
Puncte WTA Wimbledon 2017
Iată câte puncte sunt puse la bătaie la Wimbledon.
Turul 1: 10 puncte WTA
Turul 2: 70 puncte WTA
Turul 3: 130 puncte WTA
Turul 4: 240 puncte WTA
Sferturi: 430 puncte WTA
Semifinale: 780 puncte WTA
Finală: 1300 puncte WTA
Câştigător: 2000 puncte WTA
călător pe la reviste pe la câteva edituri „…spunea mama: fluturii făceau curte florilor şi-atunci am mişcat prima dată, apoi zi de zi pântecu-i zvâcnea aşa cum ţi se zbate ochiul stâng. când m-am născut căzuse bruma. eu n-am vrut sa ucid fluturii” în rest, căţărare liberă

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Aurelian Cotinescu: Ce prevede reforma pensiilor magistraților
Aurelian Cotinescu: Plajele nu sunt de vânzare, sunt ale oamenilor
Cum să îți construiești un fond de urgență eficient? Pași și sfaturi practice
Proiecte de reducere a populației lumii – Află cum s-ar putea realiza
Trump se teme de scurgerea de informatii – spioni la nivel inalt
Șapte lucruri pe care nu le știi despre păstrarea unui război – Visul afaceriștilor
SPIRITUALITATE
Calugarul Simeon de pe muntele Athos, sfaturi pentru pacea sufletului
Sfântul Gherasim, tămăduitor de boli și suferințe
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Importanța formei de administrare pentru absorbția eficientă a vitaminelor
Etapele unui implant dentar – la ce să te aștepți și ce ar trebui să știi?
Sănătatea mintală nu mai poate fi separată de mediul digital iar hiperconectivitatea a devenit o nouă condiție socială
Aurelian Cotinescu – Computer tomograf (CT) și RMN în cadrul Spitalului Orășenesc Găești
CAMPANIA ”VIAȚĂ PENTRU MAREA FAMILIE DE PACIENȚI” ȘI STILUL DE VIAȚĂ SĂNĂTOS
Tema acestui an este : Sănătatea mintală în situații de urgență umanitară
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Curs Operator Introducere, Prelucrare și Validare Date in Târgoviște
Liderii PSD discută strategia partidului la Târgoviște după Conferința Extraordinară a organizației județene
70% dintre sportivi suferă de probleme respiratorii nedetectate care le sabotează performanța