Știri din Târgoviște, Dâmbovița, România.

ACS Progresul Pecica – CS Avântul Periam, 1-1 (1-0).

Sâmbătă, 4 septembrie 2021,a avut loc pe stadionul Progresul din Pecica jocul din etapa 1 la fotbal in campionatul Romaniei/Liga 3 seria 8: ACS Progresul Pecica – CS Avântul Periam, ce s-a terminat cu scorul de 1-1 (1-0).
Meciul a fost unul destul de linistit, prima repriză terminându-se cu scorul de 1-0, în favoarea gazdelor,golul fiind marcat de Răchită Dan Vasilică cu nr.19, în minutul 31. Fără prea multe surprise și câteva accidentări, dar și două cartonașe galbene, cu pressing în ultimile minute ale meciului, oaspeții au reușit să egaleze în minutul 91, prin Răzvan Dan , cu nr. 14.
Au arbitrat: Norbert Kemenes (Baia Mare) – Alexandru Turian (Zalău), şi Lazăr Seiche (Sălaj). Observator de arbitrii: Dorin Voina (Reşiţa), delegat de joc Vasile Marian Meşinschi (Anina).