” Va adresam rugamintea ca prin bunavointa noastra, a tuturor, sa o ajutam pe Mihaela – „Mela” sotia colegului nostru Daniel Oltean – procuror in cadrul DIICOT– S.T. Tirgu Mures.
Este o tanara actrita, in varsta de 35 de ani, extrem de vesela, si pozitiva, dar care, din pacate, a fost diagnosticata, cu o boala grava si rara, respectiv, „limfom mediastinal (timic) cu celule B mari” pentru care acum o jumatate de an a inceput la lnstitutul Oncologic din Cluj Napoca, un tratament oncologic prin administrarea chimioterapiei tip CEOP.
Desi initial s-a constatat ca formatiunea tumorala era in remisie in urma tratamentului, acum o luna s-a constatat ca masa turnorala mediastinala este in crestere, depasind in dimensiune pe cea initiala motiv pentru care Mela a fost dusa la Clinica AKH din Viena, unde i s-a recomandat transplant de celule stem; chimioterapie de linia a 2 a in combinatie cu imunoterapie.
Avand in vedere ca, procedeele recomandate aiung la un cost estimat de peste 100.000 euro la care se vor adauga costurile privind spitalizarea, iar colegul nostru nu dispune, in acest moment, de mijloacele necesare acoperirii, in totalitate, a acestor cheltuieli, va adresam rugamintea de a-i ajuta pentru strangerea sumei necesare acestor tratamente.
Pentru Mela conteaza orice ajutor al nostru, care-i poate reda sansa de a se bucura, in continuare, de viata, si de a-i bucura pe ce-i din jur, cu veselia si bunatatea ei.”Orice ajutor financiar este binevenit si poate fi directionat in contul cu nr.
OLTEAN MIHAELA FLORINA,
Raiffeisen Bank, Agentia Bartok Bela Tirgu Mures,
Cont lei RO08 RZBR 0000 0600 1934 9712
Cont euro RO78 RZBR 0000 0600 1934 9713
Scrisoarea cu apelul de mai sus, ne-a fost trimisa de o persoana privata care a dorit sa ajute la promovarea mesajului si implicit la ajutorul tinerei actrite. Familia Oltean nu are legatura cu publicarea materialului. – MS
ardealnews.ro

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Cum să îți construiești un fond de urgență eficient? Pași și sfaturi practice
Proiecte de reducere a populației lumii – Află cum s-ar putea realiza
Trump se teme de scurgerea de informatii – spioni la nivel inalt
Șapte lucruri pe care nu le știi despre păstrarea unui război – Visul afaceriștilor
Reacțiile oficialilor ruși la posibila furnizare de rachete Tomahawk Ucrainei – o linie roșie traversată?
Trump autorizează lovituri cu rază lungă de acțiune împotriva Rusiei – o schimbare în strategia SUA față de Ucraina
SPIRITUALITATE
Calugarul Simeon de pe muntele Athos, sfaturi pentru pacea sufletului
Sfântul Gherasim, tămăduitor de boli și suferințe
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Aurelian Cotinescu – Computer tomograf (CT) și RMN în cadrul Spitalului Orășenesc Găești
CAMPANIA ”VIAȚĂ PENTRU MAREA FAMILIE DE PACIENȚI” ȘI STILUL DE VIAȚĂ SĂNĂTOS
Tema acestui an este : Sănătatea mintală în situații de urgență umanitară
Lansarea coaliției „București – HPV Free City”
Top 5 suplimente pentru o digestie sănătoasă
Sfecla roșie – aliatul tău pentru o circulație sangvină sănătoasă
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Curs Stivuitorist Avizat ISCIR în Târgoviște – Formare Profesională Certificată
Aurelian Cotinescu – Computer tomograf (CT) și RMN în cadrul Spitalului Orășenesc Găești
Lege pentru diaspora: fond dedicat repatrierii românilor decedați în străinătate