Chindia Târgoviște, învinsă de echipa lui Mihalcea. A condus în primele minute, dar nu a putut păstra avantajul

Dunărea Călărași - Chindia Târgoviște
Credit foto: editia.ro

Chindia Târgoviște a fost învinsă în etapa intermediară de ieri de la Liga a 2-a. Formația antrenată de Nicu Croitoru a cedat în deplasarea de la Dunărea Călărași, cu scorul de 3-1. Târgoviștenii au deschis scorul încă din debutul meciului, prin Cherchez.

Atacantul Chijndiei l-a bătut pe Lungu dintr-un penalty acordat la un fault al lui Țenea asupra lui Neguț. Elevii lui Nicu Croitoru nu au putut profita de acest avantaj și au încasat trei goluri. Mai întâi gazdele au egalat înainte de pauză, prin Țîră (39), Kanda (60) și Licu (90+3) au marcat celelalte două goluri ale echipei din Călărași.

Chindia se menține pe locul 6

Chindia rămâne pe locul 6 în clasamentul Ligii a 2-a. În etapa următoare, formația târgovișteană stă, întrucât Unirea Tărlungeni s-a retras din campionat, iar în ultima etapă va juca în deplasare la UTA Bătrâna Doamnă.

Dunărea Călărași: Cr. Lungu – Ţenea, Ibrian, Şandru, Bg. Stancu – Preoteasa, Danciu (90 Licu), Cr. Puşcaş (77 Cincă), Kanda (86 S Matei) – Ciocâlteu, Ţîră. Rezerve neutilizate: Gab. Popa – M. Ştefan, Dat, I. Mihai. Antrenor: Adrian Mihalcea.
Chindia Târgoviște: Meilă – Martac, Vătavu, Ispas, Dumitraşcu – Pătru (80 Pencea), Honciu, L. Mihai, C. Stoica (83 Nisipeanu) – Cr. Neguţ, Cherchez. Rezerve neutiizate: Căbuz – Ad. Grigore, Parghel, Ad. Ioniţă, A. Şerban. Antrenor: Nicolae Croitoru.