Ieri, 5 septembrie, a debutat campionatul de fotbal la Complexul Turistic de Natație. Această competiție se desfășoară în cadrul Zilelor Cetății Târgoviște între echipele cartierelor din municipiu. ”Cupa Chindia” este o manifestare sportivă organizată de Primăria Municipiului Târgoviște și coordonată de prof. Adi Baicu, consilier primar.
Imagini de la debutul competiției:
Pentru datele oficiale prezentate mai jos se cuvine să mulțumim jurnalistului Mihai Costin, implicat direct în desfășurarea competiției. Află rezultatele primei zile:
Grupa A
Cartierul CFR – Cartierul Laminorului 2-5
Au marcat: Adelin Dimovici, Darius Gogu / Cătălin Oprea 2, Remuz Ezaru, Ionuț Andrieș, Alexandru Pantazi
CFR: Adelin Dimovici, Adrian Borș, Ionuț Preda, Cristian Olteanu, Daniel Radu, Marius Gogu, Filian Gogu, Daniel Matei, Cătălin Manea, Gabriel Preda.
Laminorului: Rafael Ciobanu, Marian Buzatu, Cătălin Oprea, Răzvan Dinu, Cătălin Dinu, Remus Ezaru, Ionuț Andrieș, Eduard Enescu, Alexandru Pantazi, Ionuț Cioabă.
Cartierul Micro XI – Cartierul Micro II 1-5
Au marcat: Franț Ion / Moise Diaconescu 2, Alexandru Clipea, Florin Zidaru, Teodor Voinea
Micro 11: Alexandru Maghiran, Laurențiu Dumitru, Franț Ion, Ion Chițu, Alexandru Iancu, Andrei Tănase, Denis Rotaru.
Micro 2: Vlad Stanciu, Alexandru Clipea, Mihai Scarlat, Florin Zidaru, Moise Diaconescu, Teodor Voinea, Victor Iancu.
Clasament
1. Micro II 1 1 0 0 5-1 3
2. Laminorului 1 1 0 0 5-2 3
3. CFR 1 0 0 1 2-5 0
4. Micro XI 1 0 0 1 1-5 0
Meciurile următoare, miercuri, 6 septembrie: CFR – Micro 11 (ora 18.00, terenul 1), Laminorului – Micro 2 (ora 18.00, terenul 2) CFR – Micro 2 (ora 19.30, terenul 1), Laminorului – Micro 11 (ora 19.30, terenul 2).
Grupa B
Cartierul Micro IV – Cartierul Matei Voievod (Sârbi) 3-8
Au marcat: Andrei Radu, Cosmin Filip, Ștefan Grigorescu / Vicențiu Ghinea 5, Răzvan Gheorghe 2, Ștefan Niță
Micro 4: Florin Moise, Andrei Radu, Alex Matei, Antonio Sava, Leonard Lazăr, Cosmin Filip, Alexandru Teofil, Ștefan Grigorescu.
Sârbi: Vicențiu Ghinea, Ștefan Niță, Radu Dumitru, Gabriel Banu, Răzvan Gheorghe, Vlăduț Niță, Florin Bănescu, Andrei Matei.
Cartierul Prepeleac – Cartierul Micro VI 3-1
Au marcat: Sorin Sofia 2, Robert Marcu / Alin Moiceanu
Prepeleac: Robert Marcu, Vasile Ion, Dănuț Bălăceanu, Napoleon Calotă, Alberto Gheorghe, Sorin Sofia.
Micro 6: Mihai Sandu, Alexandru Burlacu, Alin Moiceanu, George Apostolache, Alexandru Varga, Alexandru Albu, Cosmin Geneș, Gheorghe Sandu, Georgian Constantinescu.
Clasament
1. Sârbi 1 1 0 0 8-3 3
2. Prepeleac 1 1 0 0 3-1 3
3. Micro VI 1 0 0 1 1-3 0
4. Micro IV 1 0 0 1 3-8 0
Meciurile următoare, miercuri, 6 septembrie: Micro 4 – Prepeleac (ora 18.45, terenul 1), Sârbi – Micro 6 (ora 18.45, terenul 2), Micro 4 – Micro 6 (ora 20.15, terenul 1), Sârbi – Prepeleac (ora 20.15, terenul 2).
Au arbitrat: Denisa Comănoiu, Cristian Catană, Costinel Neagu, Mihai Motan.
călător pe la reviste pe la câteva edituri “…spunea mama: fluturii făceau curte florilor şi-atunci am mişcat prima dată, apoi zi de zi pântecu-i zvâcnea aşa cum ţi se zbate ochiul stâng. când m-am născut căzuse bruma. eu n-am vrut sa ucid fluturii” în rest, căţărare liberă
Te ajutam sa faci bagajul!
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Ioan Avrămuț “Ieşirea din alb”
România în mijlocul dezbaterilor europene: ursul brun de la noi din țară schimbă regulile jocului
START campanieI APIA