“Popică” a marcat pentru Dinamo II

Daniel Popa a reușit un gol pentru Dinamo II București în partida cu CS Popești Leordeni, în etapa trecută a Ligii a 3-a. Fostul atacantul al Chindiei, cumpărat în vară de gruparea din Ștefan cel Mare, a marcat în minutul 67 al întâlnirii pe care echipa secundă a “câinilor roșii” a câștigat-o cu 3-2. Celelalte două goluri ale formației pregătite de Laurențiu Diniță au fost marcate de L. Gheorghe și Târcoveanu. “Popică” a fost folosit titular și a fost înlocuit în minutul 82, cu Neață. Atacantul originar din Pietroșița, care este cotat la 300.000 de euro, se află la cel de-al patrulea său gol marcat pentru Dinamo II în Liga a 3-a, care se adaugă altor trei goluri reușite în Cupa Ligii. În Liga 1, Dani Popa a evoluat în 11 jocuri, însă fără să marcheze.