Ionel Petre – Președinte ALDE Dâmbovița, remarcă că singura soluție găsită de autoritățile „competente” este să stăm în casă pentru a preveni răspândirea SARS-CoV-2. Suntem cetățeni responsabili, stăm în casă, dar cât să o mai ținem așa?
„Să stăm în casă până locurile noastre de muncă vor dispărea, iar șomajul va atinge cote fără precedent?
Să stăm în casă până când firmele fără capital propriu suficient își vor închide porțile?
Să stăm în casă pănă capacitatea de producție a României va ajunge la 0, iar agricultura va fi necompetitivă la nivelul UE?
Să stăm în casă până când educația copiilor se va face doar on-line, iar copiii noștri se vor robotiza cu îngăduința noastră?
Să stăm în casă până vom deveni sclavii propriilor scenarii apocaliptice crezând că ratele la banca se vor plăti singure pentru că statul „veghează” la siguranța noastră?
Să stăm în casă pentru că așa cred că e bine cei ce ne conduc, nu pentru că au făcut teste, au date, au consultat specialiști?
Să stăm în casă…. dar până când?
Înghițim povestea că este singura soluție pentru siguranța noastră? ”
Stăm în casă săptămâni, luni, poate și ani, dar când vom ieși situația va fi aceeași: răspândirea comunitară a coronavirusului! Conform specialiștilor de la nivel mondial, cu toții am înțeles că vom trăi cu acest virus, așa cum trăim și cu gripa sezonieră. Că este pandemie, ceea ce înseamnă că 80% din populația țării va purta acest virus. a declarat presedintele ALDE Dambovita.
„De ce să mai stăm în casă?
De ce să distrugem definitiv economia?
De ce să ne facem viața mai grea decât este?
De ce să ne condamnăm la foamete?
Haideți să fim raționali și plini de curajul care definește poporul român să dăm piept coronavirusului!
Haideți să fim precauți pentru sănătatea noastră, dar să ne trăim viața în mod normal: muncind, agonisind, investind, bucurându-ne de ceea ce avem, trăind frumos alături de familie și prieteni și având grijă de binele nostru comun!
Să mai stăm în casă?!”
Ionel Petre – Președinte ALDE Dâmbovița

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Cum să îți construiești un fond de urgență eficient? Pași și sfaturi practice
Proiecte de reducere a populației lumii – Află cum s-ar putea realiza
Trump se teme de scurgerea de informatii – spioni la nivel inalt
Șapte lucruri pe care nu le știi despre păstrarea unui război – Visul afaceriștilor
Reacțiile oficialilor ruși la posibila furnizare de rachete Tomahawk Ucrainei – o linie roșie traversată?
Trump autorizează lovituri cu rază lungă de acțiune împotriva Rusiei – o schimbare în strategia SUA față de Ucraina
SPIRITUALITATE
Calugarul Simeon de pe muntele Athos, sfaturi pentru pacea sufletului
Sfântul Gherasim, tămăduitor de boli și suferințe
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Aurelian Cotinescu – Computer tomograf (CT) și RMN în cadrul Spitalului Orășenesc Găești
CAMPANIA ”VIAȚĂ PENTRU MAREA FAMILIE DE PACIENȚI” ȘI STILUL DE VIAȚĂ SĂNĂTOS
Tema acestui an este : Sănătatea mintală în situații de urgență umanitară
Lansarea coaliției „București – HPV Free City”
Top 5 suplimente pentru o digestie sănătoasă
Sfecla roșie – aliatul tău pentru o circulație sangvină sănătoasă
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
WTA a anunțat noul clasament mondial: Sorana Cîrstea poate ajunge în top 50
Senatorul Ciprian Iacob. Când adevărul nu mai încape în tăcere
Delegație italiană în vizită la Dâmbovița. Discuții despre un posibil proiect de cooperare între GAL-uri