Deputatul PSD, Corneliu Ștefan, președinte executiv al Organizației PSD Dâmbovița a declarat în ultima conferință de presă a social democraților, faptul că echipa de la nivelul județului este pregătită să înceapă întâlnirile în teritoriu, dar și lupta politică pentru anul electoral 2019.
Corneliu Ștefan a punctat cea mai recentă soluționare, legată de infrastructura rutieră din județul Dâmbovița și anume, lărgirea la patru benzi a tronsonului Bâldana – Târgovişte (44,13 km) şi modernizarea sectorului Târgovişte – Moroeni – Sinaia (58,86 km), proiect care se află scos la licitația de atribuire a execuției de lucrări.

”De astăzi, Organizația PSD Dâmbovița va porni motoarele la maxim, iar începând cu data de 15 februarie vom avea întâlniri în fiecare localitate, și ne vom întâlni cu simpatizanții și cu activul de partid. După trei luni de când Organizația PSD Dâmbovița a trecut prin anumite zbateri, cred că astăzi este momentul în care s-a pus punct anumitor nelămuriri, și suntem hotărâți să ne implicăm într-o bătălie extrem de puternică pentru anul electoral 2019, în care vom avea două bătălii importante: alegerile europarlamnetare și alegerile prezidențiale.
Din punct de vedere administrativ și al bugetului de stat al anului 2019, cred că este o premieră în județul Dâmbovița, când cele două drumuri naționale de impact major pentru județul nostru se găsesc în planul bugetului.
În ultimii 29 de ani, toate guvernele și-au asumat cele două drumuri și astăzi, după 12 ani, DN 7 Bâldana- Titu este un drum național în curs de contestație privind licitația publică și sperăm să fie finalizată cât mai repede și DN 71 Bâldana- Târgoviște- Sinaia se află în sistemul de achiziții publice.” a spus Corneliu Ștefan în conferința de presă de a la sediul PSD Dâmbovița.

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Consumul de creier uman și boala Kuru: istorie și știință
Avocatul Poporului: Ni se cere să suportăm costul unei zile de boală, deși contribuim lunar la sistemul de asigurări sociale
Șoc în Franța! 10 bărbați au drogat și violat un băiat de 5 ani adus chiar de tatăl său la o petrecere de gay
Mălăieș are 11 joburi, nici el nu știe unde mai lucrează. Românii fac foamea și frigul în casă
Lista oamenilor influenți din dosarele Epstein. De la Elon Musk la fostul prinț Andrew
Strigăt de ajutor pentru Adelin Sabin – o luptă contracronometru pentru viață
SPIRITUALITATE
Parohia din Bărbăteni- Lupeni inclusă într-un proiect național al BOR
Luna nouă în Capricorn: Învățăm să stabilim limite, nu doar cu ceilalți, ci și cu noi înșine
BOR plătește impozite conform legislației în vigoare
De 26 ani săvârșim Boboteaza în staţiunea Straja alături de sute de turişti
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Carmen Holban a votat pentru dreptul pacientului la a doua opinie medicală decontată de CNAS
”Prin comunicare și dialog, pot fi identificate soluții concrete pentru îmbunătățirea sistemului de sănătate„
Una din cinci persoane din UE se află expuse riscului de sărăcie sau excluziune socială
Grija pentru mobilitatea ta – cum îți susții articulațiile pentru o viață activă și echilibrată
Consumul de creier uman și boala Kuru: istorie și știință
Servicii dermatologie Pitesti – abordare medicala moderna pentru sanatatea pielii
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Carmen Holban a votat pentru dreptul pacientului la a doua opinie medicală decontată de CNAS
În „Anul Iancu de Hunedoara”, imaginea marelui erou domină centrul oraşului
Oamenii de știință regândesc modul în care interacționează vulcanii și faliile Pământului