Primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan, alături de viceprimarul Costin Cozma și city managerul Gabriel Boriga, au sărbătorit cei 100 de ani de viață ai doamnei Ana Grigore. Un gest normal și nobil în același timp, acesta de a ne omagia bătrânii, de a le mulțumi pentru rezistența și forța de a rămâne în viață, în ciuda tuturor dificultăților prin care au trecut.
„Astăzi, doamna Ana Grigore împlinește 100 de ani! Un secol de povești, de amintiri și de înțelepciune! Ca târgovișteancă, a fost martoră la transformarea orașului nostru, iar generații întregi au crescut sub ochii dumneaei.
Zâmbetul său cald vorbește despre o viață plină, despre greutăți depășite cu demnitate și despre bucuria pe care încă o dăruiește generos celor din jur. La mulți ani, doamnă Grigore! Povestea dumneavoastră este o lecție pentru noi toți!”, a precizat Daniel Cristian Stan, primarul municipiului Târgoviște.

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Consumul de creier uman și boala Kuru: istorie și știință
Avocatul Poporului: Ni se cere să suportăm costul unei zile de boală, deși contribuim lunar la sistemul de asigurări sociale
Șoc în Franța! 10 bărbați au drogat și violat un băiat de 5 ani adus chiar de tatăl său la o petrecere de gay
Mălăieș are 11 joburi, nici el nu știe unde mai lucrează. Românii fac foamea și frigul în casă
Lista oamenilor influenți din dosarele Epstein. De la Elon Musk la fostul prinț Andrew
Strigăt de ajutor pentru Adelin Sabin – o luptă contracronometru pentru viață
SPIRITUALITATE
Parohia din Bărbăteni- Lupeni inclusă într-un proiect național al BOR
Luna nouă în Capricorn: Învățăm să stabilim limite, nu doar cu ceilalți, ci și cu noi înșine
BOR plătește impozite conform legislației în vigoare
De 26 ani săvârșim Boboteaza în staţiunea Straja alături de sute de turişti
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Carmen Holban a votat pentru dreptul pacientului la a doua opinie medicală decontată de CNAS
”Prin comunicare și dialog, pot fi identificate soluții concrete pentru îmbunătățirea sistemului de sănătate„
Una din cinci persoane din UE se află expuse riscului de sărăcie sau excluziune socială
Grija pentru mobilitatea ta – cum îți susții articulațiile pentru o viață activă și echilibrată
Consumul de creier uman și boala Kuru: istorie și știință
Servicii dermatologie Pitesti – abordare medicala moderna pentru sanatatea pielii
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Carmen Holban a votat pentru dreptul pacientului la a doua opinie medicală decontată de CNAS
În „Anul Iancu de Hunedoara”, imaginea marelui erou domină centrul oraşului
Oamenii de știință regândesc modul în care interacționează vulcanii și faliile Pământului