Aninoasa RĂMÂNE ÎN LIGA A III-A! A pierdut barajul cu Astra II!
Campioana județului Dâmbovița, FC Aninoasa, a pierdut meciul de baraj cu Astra II pentru accederea în Liga a III-a la fotbal. Echipa pregătită de Remus Gâlmencea a fost învinsă de satelitul câștigătoarei Cupei României într-un meci jucat la Sfântu Gheorghe, pe stadionul Municipal, cu scorul de 1-2. În aceste condiții, Dâmbovița va rămâne și în sezonul viitor cu trei echipe în Divizia C, Chindia, Titu și FCM Târgoviște, echipă care evoluează la Șotânga.
FC Aninoasa – Astra II Ciorani 1-2 (1-1)
Au marcat: Moţoi (min.10) – Bărăgan (1 şi 58)
Abonează-te la știrile Oficial Media!
Primești cele mai noi știri direct pe email, zilnic.
Cristi Iordache este jurnalist, scriitor, editor și explorator, cu activitate în presa online, mediul editorial și zona de documentare independentă a fenomenelor naturale, culturale și spirituale. Autor al volumelor „Al treilea dor” (Editura Eminescu, București, 2008) și „Tehnici de (ne)rezistență” (Editura Cetatea de Scaun, Târgoviște, 2010), Cristi Iordache a publicat în reviste, culegeri de proză și publicații naționale. Implicat activ în expediții și explorări pe 4 continente… Citește profilul complet al autorului.
