Chindia a câştigat cu Foresta. Meci cu răsturnare de scor, o eliminare şi multe cartonaşe galbene

Chindia Târgovişte a învins-o astăzi pe Foresta Fălticeni, în etapa cu numărul 25 a Ligii a 2-a de fotbal. Formaţia antrenată de Nicu Croitoru a câştigat cu 2-1 pe teren propriu, după ce a fost condusă cu 1-0 în prima repriză. Oaspeţii au deschis scorul prin Rusu în minutul 21, avantaj care a fost păstrat până la intrarea la cabine. În actul secund, târgoviştenii au reuşit să întoarcă rezultatul, beneficiind şi de un om în plus, după eliminarea lui Druga din minutul 56, care a primit un cartonaş roşu după un fault la marginea careului mare. Golurile victoriei Chindiei au venit de la Cristi Cherchez (59, 73), care este principalul marcator al formaţiei târgoviştene.  În această partidă s-au acordat nouă cartonaşe galbene, cele mai multe în dreptul Forestei.

Chindia: Căbuz – Martac, Ispas, C. Dinu, Dumitraşcu – L. Mihai, Pencea – Pătru (cpt.), Honciu, Cr. Neguţ – Cherchez
Rezerve: Meilă – C. Stoica, Săftescu, Dr. Grigore, Andr. Şerban, Parghel, Nisipeanu
Antrenor: Nicolae Croitoru

Foresta: Niga – Mihălăchioaie, D. Lung (cpt.), Asanache, Drugă – Vl. Stănescu, L. Dumitriu, A. Mutu, Cerlincă – Vraciu, Bg. Rusu
Rezerve: Hântăscu – Căinari, Semeghin, Grumezescu, Aeroaiei, Coroamă, Strugariu
Antrenor: Cristian Popovici