Chindia Târgoviște a învins Flacăra Moreni în meci amical

Chindia Târgovişte şi Flacăra Moreni şi-au măsurat forţele într-un meci amical, primul din acest an pentru ambele echipe. Partida s-a desfăşurat la Moreni şi s-a încheiat cu s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru formaţia de Liga a 2-a. Ambele goluri au fost marcate de Neguţ, în prima repriză. A fost un test util pentru ambele echipei, care au folosit şi jucători aflaţi în probe.

Flacăra (prima repriză): Halcu – Mocanu, Acasandrei, Pîrvu, Palamariu, L. Plăcintă, Tocan, Guţă, Negrea, Iliescu, Cîrnaru. Flacăra (a doua repriză): Panaite (Curchi) – Iordan, A. Costache, Timofte, Tronaru, M. Plăcintă, Rogojină, Nedelcu, Drăgan (D. Dumitru), M. Ene, Al. Costache. Antrenor: Gabriel Paraschiv.
Chindia (prima repriză): Cabuz – Săftescu, Vătavu, Dumitraşcu, Martac, Nisipeanu, Honciu, Pencea, Stoica, Bloţu, Neguţ. Chindia (a doua repriză): cu Manea – Pătru, C. Dinu, Ispas, Dumitraşcu, Şerban, Parghel, L. Mihai, Ioniţă, Neguţ, Cherchez. Antrenor: Nicu Croitoru.