Oficial Media

Știri din Târgoviște, Dâmbovița, România.

George Simion: ”Îl punem pe Călin în fruntea țării. Nu vă dezamăgim, nu trădăm!”

Astăzi, 5 mai 2025, George Simion, candidatul AUR la alegerile prezidențiale, a transmis mai multe mesaje publice după victoria sa în primul tur.

Într-un mesaj postat pe Facebook, Simion a scris: „Nimic fără Dumnezeu!”. Acest mesaj a fost însoțit de o fotografie în care apare ținând un discurs, având în fundal o biserică.

De asemenea, într-un videoclip înregistrat după anunțarea rezultatelor exit-poll, Simion a declarat: Astăzi am scris istorie. Vă felicit, sunteți învingători.”

Tot astăzi, Simion a vizitat o fabrică din Alba Iulia, unde a afirmat: „Nu vă dezamăgim, nu trădăm.”

„Nu vă dezamăgim, nu trădăm, îl punem pe Călin în fruntea ţării şi pentru angajatorii voştri, pentru cei care vă plătesc salariul, trebuie să reducem impozitul (…) ca să vă rămână mai mulţi bănuţi în buzunar, ca să vă creşteţi copiii aici, în ţara noastră”, a răspuns George Simion.

Prezent săptămâna trecută la această fabrică, deţinută de o companie italiană, lui Simion i s-a spus de către unele dintre muncitoare să îl ia „pe Călin” lângă el şi să îi scoată pe români „din sclavagism”.

Într-un interviu acordat presei, Simion a anunțat că, în cazul în care va câștiga alegerile, îl va desemna pe Călin Georgescu în funcția de prim-ministru.

Distribuie acest articol Oficial Media
Share