Muzeul Militar Național a ales să fie partener la inițiativa trupei suedeze de power metal Sabaton, pentru a comemora pe toți cei care și-au dat viața pentru crezul și țara lor, inițiativă ce a dat naștere la un album și un film de animație cu titlul „The War to End All Wars” – Războiul care trebuia să încheie toate toate războaiele.

Pentru a comemora Ziua Armistițiului din 1918 și Ziua Veteranilor, sâmbătă, 11 noiembrie, la orele 11.00, ora la care tunurile au încetat să mai bată în Marele Război, filmul „The War to End All Wars” va fi proiectat în cadrul Muzeului Militar Național, în Sala Ferdinand din Pavilionul de istorie militară generală.

Vizitarea muzeului se va face cu program normal, începând cu orele 09.00 și încheind cu orele 17.00, ultima intrare fiind la orele 16.00. Pentru vizionarea filmului nu se va percepe o taxă specială, iar locurile în sală sunt limitate.

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Miss Rusia, Kseniya Alexandrova, a murit la doar 31 de ani
Extinderea cooperării în Marea Neagră: Oportunități și provocări pentru stabilitatea regiunii
Dennis Man semnează cu PSV Eindhoven. Valoarea transferului este de 8,5 milioane de euro
O învățătoare din Timiș a murit după ce a aflat că postul său a fost desființat în urma măsurilor luate de Guvern
Piperea: În condiții de criză bugetară și economică nu strângi șurubul austerității
Titus Corlăţean – un educat şi cult om politic al PSD, un lider fără scandal, cu valori solide şi potenţial prezidenţial 2030
SPIRITUALITATE
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Grăsimea abdominală și cauzele emoționale. Medicina Tradițională Chineză
Povestea incredibilă e medicului Ioan Boilă. Cum a reușit să trateze gratuit mii de oameni încă din anii 90
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Tratament naturist pentru parazitoză intestinală
Ciupercile medicinale, surse de vindecare pentru cancer, diabet sau tulburări imunitare
Din 1 septembrie, pacienții pot reclama la Ministerul Sănătății redirecționările de la spitalele publice la privat
Se pot depune proiecte de investiții pentru programele de screening
România pe primul loc în UE la decese prevenibile și tratabile
Bolnavii de cancer si plata CASS. Cum se aplica noile masuri de la 1 august 2025
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Trusphone – O nouă alternativă pe piața de produse Apple din România
Adrian Țuțuianu – România și drumul spre OCDE
Problemele minerilor din Valea Jiului soluționate printr-o OUG