”Dacă stabilitatea, confortul și banii sunt cea mai importantă fericire, atunci bărbații încep să degenereze și să se degradeze. Pentru ca un bărbat să devină puternic din nou, el trebuie să primească greutăți.
Dacă credința în Dumnezeu va fi voluntară, atunci bărbații vor renaște.
Prin credința în Dumnezeu, noi dobândim energia viitorului, energia vieții.
Pentru ca bărbații să creadă în Dumnezeu, ei trebuie să se întoarcă la învățăturile lui Hristos, nu la versiunile Lui – acesta va fi primul pas pentru a supraviețui.

Al doilea pas – o educare corectă a băieților.
Dacă justiția juvenilă ocrotește starea fizică a copilului însă îi corupe sufletul, atunci nu are rost să vorbim despre viitor.
Un băiat trebuie să fie capabil să se supună, să-și stăpânească propriile dorințe, ambiții, să treacă prin durere, să fie capabil să treacă printr-o luptă. Iar acest lucru înseamnă sport, arte marțiale, sporturi extreme, drumeții, tot ceea ce implică riscuri.
Dacă un băiat trece prin situații în care el trebuie să doarmă pe ceva tare, să ajute un prieten, să înțeleagă că ar putea muri, să treacă prin niște situații dureroase, atunci el devine bărbat.
Dumnezeu nu ne oferă doar bucurie, ci și durere, nu doar un câștig, ci și o pierdere. Ca să se dezvolte și să trăiască, sufletul are nevoie ca trupul să sufere, are nevoie de limitarea instinctelor, de o jertfă, de încercări.”
S.N. Lazarev
Fragment curs ”Cum să-ți găsești jumătatea”
CĂRȚILE autorului SN Lazarev pot fi găsite în magazinul online din România pe care îl puteți accesa la linkul de mai jos:
https://lazarevsn.ro/produse/
CURSURILE autorului S.N. Lazarev pot fi găsite în Școala Lazarev România care poate fi accesată la linkul de mai jos:
https://scoala.lazarevsn.ro/courses
CĂRȚILE autorului SN Lazarev pot fi găsite în magazinul online din România pe care îl puteți accesa la linkul de mai jos:
https://lazarevsn.ro/produse/
CURSURILE autorului S.N. Lazarev pot fi găsite în Școala Lazarev România care poate fi accesată la linkul de mai jos:
https://scoala.lazarevsn.ro/courses

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Consumul de creier uman și boala Kuru: istorie și știință
Avocatul Poporului: Ni se cere să suportăm costul unei zile de boală, deși contribuim lunar la sistemul de asigurări sociale
Șoc în Franța! 10 bărbați au drogat și violat un băiat de 5 ani adus chiar de tatăl său la o petrecere de gay
Mălăieș are 11 joburi, nici el nu știe unde mai lucrează. Românii fac foamea și frigul în casă
Lista oamenilor influenți din dosarele Epstein. De la Elon Musk la fostul prinț Andrew
Strigăt de ajutor pentru Adelin Sabin – o luptă contracronometru pentru viață
SPIRITUALITATE
Parohia din Bărbăteni- Lupeni inclusă într-un proiect național al BOR
Luna nouă în Capricorn: Învățăm să stabilim limite, nu doar cu ceilalți, ci și cu noi înșine
BOR plătește impozite conform legislației în vigoare
De 26 ani săvârșim Boboteaza în staţiunea Straja alături de sute de turişti
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Carmen Holban a votat pentru dreptul pacientului la a doua opinie medicală decontată de CNAS
”Prin comunicare și dialog, pot fi identificate soluții concrete pentru îmbunătățirea sistemului de sănătate„
Una din cinci persoane din UE se află expuse riscului de sărăcie sau excluziune socială
Grija pentru mobilitatea ta – cum îți susții articulațiile pentru o viață activă și echilibrată
Consumul de creier uman și boala Kuru: istorie și știință
Servicii dermatologie Pitesti – abordare medicala moderna pentru sanatatea pielii
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Carmen Holban a votat pentru dreptul pacientului la a doua opinie medicală decontată de CNAS
În „Anul Iancu de Hunedoara”, imaginea marelui erou domină centrul oraşului
Oamenii de știință regândesc modul în care interacționează vulcanii și faliile Pământului