Magia Crăciunului constă și în faptele pe care le facem pentru ca și semenii noștri să simtă frumusețea sărbătorilor.
În așteptarea sărbătorii sfinte a nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, vă invităm să luați parte la un eveniment caritabil pe care vi-l propunem în parteneriat cu OSMTH – Asociația CMC32 Petroșani, Asociația Mistria Petroșani și Lions Club Petroșani Via Regis, sâmbătă, 18.12.2021 pentru a aprinde împreună speranța și a oferi o scânteie din caldura sufletelor noastre celor care au mai puține posibilități materiale.
Cei care doresc să participe la eveniment vor primi o invitație, în schimbul unei donații de minim 50 de lei, care se poate realiza în orice zi, la Aztek Caffe găsindu-se o urnă în care puteți oferi donația dumneavoastră.
”Pentru licitație așteptăm, din partea dumneavoastră și obiecte de artă, cărți, tablouri sau orice alt obiect, care poate intra în povestea de iarnă. Banii obținuți vor fi donați sub forma de burse de excelență – unor elevi buni, dar fără posibilități și către cazuri sociale în funcție de suma obținută”arată organizatorii.

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Taxele și impozitele locale, majorări de până la 80% de la 1 ianuarie 2026
Cum va fi vremea de Crăciun în România
Grupuri de firme după acționariat: De la o firmă la datele financiare cumulate ale grupului
Gabriel Purcaru despre situația apei potabile la Moreni: Progrese mari, dar provocări rămase în suspans
Program evenimente în Orășelul lui Moș Crăciun de la Târgoviște
Aurelian Cotinescu, mesaj de Ziua Națională a României, 1 Decembrie
SPIRITUALITATE
O analiză lucidă asupra haosului major prin care trece omenirea, astăzi, când suprimarea e definită ca salvare
Oamenii intuitivi, cei care simt mai mult, au o conexiune profundă cu energia și emoțiile celorlalți
Canonizarea Sfântului Ardealului Arsenie Boca pe 28 noiembrie la PRISLOP
Cea mai puternică erupție solară din 2025. Cum ne va afecta pentru următoarele zile
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Bine de știut: de ce saboții medicali sunt o necesitate în profesiile medicale?
Noi măsuri de prevenție în domeniul sănătății
Durerea de măsea în sarcină
România va avea registere naționale de screening
Cum influențează acizii grași Omega-3 sănătatea inimii
Descoperire cu premiu Nobel în tratarea cancerului a medicului Otto Warburg
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Festivalul Colindelor de la Moroeni a reunit 400 de colindători din întreaga țară și Republica Moldova
Moș Crăciun a adus magia sărbătorilor în unitățile de învățământ din Răcari și Ghergani
Consiliul Județean Dâmbovița, bilanțul proiectelor din 2025 și direcții pentru 2026