Organizaţia PSD Dâmboviţa este încrezătoare în succesul participanţilor noştri la alegerile locale de duminică, 27 septembrie.
Am propus în toate localităţile judeţului cei mai destoinici candidaţi, devotaţi oamenilor şi intereselor comunităţilor, buni gospodari, profesionişti în administraţia publică locală.Partidul Social Democrat are argumente serioase pentru a câştiga alegerile de duminică, prin prestaţiile reprezentanţilor noştri, atât la nivel judeţean, cât şi la nivel naţional, prin contribuţia noastră din Parlament.
Am reuşit în forul legislativ să corectăm toate deciziile luate de guvernanţi împotriva vieţii românilor, prin încălcarea flagrantă a legilor aflate în vigoare.

Astfel, am votat majorarea cu 40% a pensiilor vârstnicilor noştri, dublarea alocaţiilor copiilor, creşterea salariilor profesorilor, precum şi decontarea către autorităţile publice locale a sumelor cheltuite în criza sanitară generată de pandemia actuală.Întreaga activitate parlamentară a PSD din acest an s-a axat pe rezolvarea problemelor din agenda cetăţenilor, îndreptând rând pe rând gafele comise cu bună ştiinţă de liberali, care au dovedit aproape zilnic că nu le pasă de români şi de cât de grav au fost afectaţi în aceste luni grele ale îmbolnăvirilor cu noul coronavirus.La nivel judeţean, toţi primarii PSD aflaţi în funcţie s-au achitat cu responsabilitate şi profesionalism de misiunile avute în această perioadă privind gestionarea efectelor crizei epidemiologice, chiar dacă de la bugetul naţional nu au fost aproape deloc ajutaţi.Primarii PSD sunt oameni care au demonstrat în ultimii ani că pot dezvolta la standarde europene comunele pe care le conduc, ei fac parte din categoria „Omul sfinţeşte locul!”.â
Îi recomandă obiectivele investiţionale reuşite în ultimul mandat, cele aflate în derulare, precum şi proiectele de viitor.
Am fost permanent alături de ei şi, împreună cu echipa de conducere a PSD Dâmboviţa, i-am sprijinit cu tot ceea ce a fost nevoie pentru a-şi îndeplini programele propuse, în scopul creşterii serviciilor publice oferite oamenilor de administraţiile pe care le conduc.
Modernizarea comunelor, crearea unei infrastructuri de rang european, grija perpetuă faţă de cetăţeni şi comunitate, sunt punctele comune ale edililor noştri, care sunt preocupaţi îndeaproape de modul în care trăiesc dâmboviţenii.Primarii PSD merită să fie realeşi, pentru a-şi duce la bun sfârşit proiectele începute, toate cu, pentru şi despre oameni!Sunt convinsă că PSD Dâmboviţa va obţine cel mai mare număr de primari, consilieri locali şi consilieri judeţeni, precum şi preşedinţia Consiliului Judeţean.

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
România se va confrunta cu un adevărat tsunami legat de pensii în doar câțiva ani
Un cuplu din Gorj și-a vândut bebelușul de 3 săptămâni pentru o mașină
Aurelian Cotinescu: Ce prevede reforma pensiilor magistraților
Aurelian Cotinescu: Plajele nu sunt de vânzare, sunt ale oamenilor
Cum să îți construiești un fond de urgență eficient? Pași și sfaturi practice
Proiecte de reducere a populației lumii – Află cum s-ar putea realiza
SPIRITUALITATE
Calităţile profesionale, inteligenţa şi talentul nu sunt cele mai importante lucruri la un om
Calugarul Simeon de pe muntele Athos, sfaturi pentru pacea sufletului
Sfântul Gherasim, tămăduitor de boli și suferințe
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Cum să îți fortifici sistemul imunitar pe timp de iarnă?
Amigdalina (vitamina B17), un leac pentru cancer, blocat de industria farmaceutică?
Ceaiul de chimion – adjuvant în numeroase probleme digestive
Importanța formei de administrare pentru absorbția eficientă a vitaminelor
Etapele unui implant dentar – la ce să te aștepți și ce ar trebui să știi?
Sănătatea mintală nu mai poate fi separată de mediul digital iar hiperconectivitatea a devenit o nouă condiție socială
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Calităţile profesionale, inteligenţa şi talentul nu sunt cele mai importante lucruri la un om
Partidul Social Democrat trebuie să rămână cel mai important partid politic din România
Cum să devii milionar? Banii sunt un echivalent al energiei interioare