Astăzi, 31 octombrie 2018, echipa artistică și tehnică a spectacolului „Salonul nr. 6”, după A.P. Cehov, în regia lui Dumitru Acriș (care călătorește alături de ei), a plecat înspre Coreea de Sud, unde va susține cinci reprezentații în două importante festivaluri de teatru: a 9-a ediție DipFe (Daejeon International Play Festival) și a 3-a ediție a ST-BOMB (Seoul Theater Bomb – Festival Internațional de Teatru Experimental).
Pe data de 6 noiembrie li se va alătura și managerul Teatrului Tony Bulandra, Mihai Constantin Ranin, care a fost invitat la Universitatea Kyonggi din Seul pentru a susține un seminar academic despre principiile care stau la baza teatrului est-european.
Le urăm călătorie plăcută și în siguranță, reprezentații mai mult decât reușite, experiențe pline de însemnătate!
Turneul se va încheia pe data de 11 noiembrie.
Până atunci, urmăriți pagina oficială a teatrului (@TeatrulTonyBulandra) pentru trasmisiuni live din Daejeon și Seul, ce vor fi realizate de trimisul nostru special, interpretul medicului Andrei Efimovici din „Salonul nr. 6”, actorul Liviu Cheloiu!

EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Miss Rusia, Kseniya Alexandrova, a murit la doar 31 de ani
Extinderea cooperării în Marea Neagră: Oportunități și provocări pentru stabilitatea regiunii
Dennis Man semnează cu PSV Eindhoven. Valoarea transferului este de 8,5 milioane de euro
O învățătoare din Timiș a murit după ce a aflat că postul său a fost desființat în urma măsurilor luate de Guvern
Piperea: În condiții de criză bugetară și economică nu strângi șurubul austerității
Titus Corlăţean – un educat şi cult om politic al PSD, un lider fără scandal, cu valori solide şi potenţial prezidenţial 2030
SPIRITUALITATE
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Grăsimea abdominală și cauzele emoționale. Medicina Tradițională Chineză
Povestea incredibilă e medicului Ioan Boilă. Cum a reușit să trateze gratuit mii de oameni încă din anii 90
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Tratament naturist pentru parazitoză intestinală
Ciupercile medicinale, surse de vindecare pentru cancer, diabet sau tulburări imunitare
Din 1 septembrie, pacienții pot reclama la Ministerul Sănătății redirecționările de la spitalele publice la privat
Se pot depune proiecte de investiții pentru programele de screening
România pe primul loc în UE la decese prevenibile și tratabile
Bolnavii de cancer si plata CASS. Cum se aplica noile masuri de la 1 august 2025
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Trusphone – O nouă alternativă pe piața de produse Apple din România
Adrian Țuțuianu – România și drumul spre OCDE
Problemele minerilor din Valea Jiului soluționate printr-o OUG