Dupa primul set castigat cu 6 la 2 in fata Jarmilei Gajdosova in turul II al Australian Open, Simona Halep face brackul si in al doilea set conduce cu 2 la 1.
Dubla greseala Gajdosova, dar Simona Halep cere chalenge si castiga punctul.
Simona Halep conduce. 4-2 in setul secund.
As Gojdosova, dar si dubla greseala in ghemul 7 . Minge de break pentru Simona Halep.
Chalenge castigat de Gojdosova dar breakul ii revine Simonei.
Urmeaza un ghem pentru meci.
Ultimele schimburi, Gojdosova se vede neputincioasa in fata unui joc complet al Simonei.
Simona Halep doi asi consecutiv, minge de meci si….meci.
6-2, 6-2
„Nu m-a afectat nimic. E dificil intotdeauna primul tur. Acum stiam ca joc cu o jucatoare puternica. Intotdeauna cand ajung in arena stiu ca trebuie sa joc si lupt pentru fiecare punct”, a declarat Simona pentru Eurosport.
călător pe la reviste pe la câteva edituri „…spunea mama: fluturii făceau curte florilor şi-atunci am mişcat prima dată, apoi zi de zi pântecu-i zvâcnea aşa cum ţi se zbate ochiul stâng. când m-am născut căzuse bruma. eu n-am vrut sa ucid fluturii” în rest, căţărare liberă
Te ajutam sa faci bagajul!
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Un român, cu dublă cetățenie română și israeliană, ținut ostatic de gruparea teroristă Hamas, a murit în Fâșia Gaza
Ce mai poti citi
Măsuri de ordine și siguranță publică la competițiile sportive din acest weekend
18 proiecte care promovează mersul pe bicicletă și educația rutieră au fost selectate în urma apelului de proiecte pe Fondul RO Bike Valley ediția 2023-2024
Weekend triumfal pentru scrimerii timișoreni