SportVest Timisoara – la prima editie

Camera de Comert, Industrie si Agricultura Timis anunta modificarea denumirii manifestarii expozitionale organizata in perioada 3-5 iunie la Centrul Regional de Afaceri Timisoara in „SportVest”.

Datorita unei erori si luand act de prevederile Legii nr. 84/1998 precum si ale Regulamentului privind Marca UE si ale drepturilor exclusive detinute asupra numelui folosit in comunicarile anterioare, va adresam rugamintea de a modifica denumirea evenimentului organizat de CCIA Timis, precum si a imaginii expozitiei antementionate cu noua denumire.

Inițiată și organizată de Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș la Centrul Regional de Afaceri, in perioada 3-5 iunie, SportVest este prima ediție din vestul țării a unei manifestări dedicată in exclusivitate sportului și vieții sănătoase.

SportVest reunește atât producători cât și comercianți de articole sportive din toate domeniile, precum și companii care oferă servicii sau produse conexe domeniului sportiv, precum săli de fitness, centre sportive, suplimente alimentare, cabinete de nutriție etc.

SportVest, o manifestare pentru toate vârstele și categoriile de public – copiii, părinți sau bunici, iubitori ai sportului și sportivi de performanță, specialiști dar și persoane care vor să afle regulile unui stil de viață sănătos!

SportVest, locul unde puteți asista sau participa la concursuri și demonstrații de baschet/handbal/rugby, fitness, judo, karate, kick-boxing, box, frisbee derulate in interioriul si exteriorul Centrului de Afaceri.

Orar: Vineri – Sâmbătă 10 – 20 și Duminică 10 – 18.
Intrarea este gratuită.

PROGRAM

ORA VINERI – 3 IUNIE 2022
LOCAȚIA
12.00 DESCHIDERE OFICIALĂ
Welcome speech
Florica CHIRIȚĂ, Presedinte CCIA Timiș
Cosmin TABĂRĂ, Viceprimar al orașului Timișoara
Lucian GALOSI, Vicepresedinte CCIA Timiș
Invitat special: Simona AMÂNAR, Director al Academiei Olimpice Române și triplă campioană olimpică
Moment artistic: Yana KOLESNYK , campioană mondială si europeana – dans modern (Magnum Team) CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
13.00 Demonstratie Scrima
Ingrid Miti Bikfalvi (campioana a României – categoria Speranțe) si Catinca Polschi
Componente ale lotului național de cadeți – floreta feminin CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
14.00
Sesiune autografe echipa de baschet
SCM Timișoara CRAFT
Interior
Business Hall
14.00 Sesiune autografe echipa handbal – Juniorii 1 si Prezentarea Cupei CRAFT
Interior
Business Hall
15.00 Street baschet CRAFT
Exterior
16.00 Demonstratie Karate
CS Sho – Dan
Antrenor: George COCA CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
17.00 Demonstratie Judo – juniori
Academia de Judo Timișoara
Antrenor: Cosmin ȚEPEȘ CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
17.00 Antrenament de grup – Cycling
Friend’s Arena CRAFT
Exterior
18.00 Ziua Mondiala a Bicicletei
Intalnirea ecosistemului de ciclism din Timisoara CRAFT
Interior
Business Hall
18.00 – 18.30 Demonstratie kickboxing – Club Sportiv Tamashyi Timișoara
Antrenor: Alin DUBLEȘ CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
19.00 Clasa Zumba
Nextfit
Antrenor: Costin PUPAZA CRAFT
Exterior

ORA SÂMBĂTĂ – 4 IUNIE 2022
LOCAȚIA
11.00 Antrenament de grup – Body combat
Smartfit
Antrenori: Radu BOJAN si Alex GIUROIU CRAFT
Exterior
12.30 UVT – ul se prezinta CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
13.00
Demonstratie Karate
Kentos Karate Timișoara
Antrenor: Mihai Stanciu CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
13.30 Demonstratie box – Knock Out Store
Prezinta: Paul Goicov CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
14.00 Sesiune autografe echipa Rugby
SCM Timisoara si prezentarea cupei campionilor CRAFT
Interior
Business Hall
14.30 SCM Timisoara Handbal – Juniorii 4
Meci demonstrativ CRAFT
Exterior
15.00 Street baschet CRAFT
Exterior
16.00 Demonstratie baschet – catedra de baschet UVT CRAFT
Exterior
16.30 Concurs de aruncat la cos CRAFT
Exterior
17.00 Clasa Zumba
Nextfit
Antrenor: Costin PUPAZA CRAFT
Exterior
18.00 Pase la tintar (disc golf) si pase cu discul de ultimate frisbee
Azvârlirea – echipa de Ultimate Frisbee din Timișoara CRAFT
Exterior
18.30 Antrenament de grup
Friend’s Arena CRAFT
Exterior

ORA DUMINICĂ – 5 IUNIE 2022
LOCAȚIA
10.30 Antrenament de grup – Body weight
Smartfit
Antrenor: Raul ZORZON CRAFT
Exterior
11.30 Demonstratie Karate-Do – Club Sportiv Seiken TM
Prof. Dan HODOROGA
CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
12.30
Demonstratie Judo
Academia de Judo Timișoara
Antrenor: Cosmin ȚEPEȘ CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
13.30 Prezentare de produs: plasturi fototerapeutici
Tehnologie in santate si frumusete CRAFT
Interior
Sala Polivalenta
14.00 Sesiune de autografe echipa de Seniori
SCM Timisoara CRAFT
Interior
Business Hall
14.00 Meci demonstrativ
Baby si minihandbal CRAFT
Exterior
14.30 Demonstratie handbal
Echipa Dumbravita
Antrenor: Mirela CÎTU CRAFT
Exterior

16.00 UVT-ul se prezinta CRAFT
Interior
Sala Polivantenta
17.00 Kangoo Jumps
ReMona Sport
Antrenor: Monica DAVID CRAFT
Exterior

Distribuie acest articol Oficial Media
Share