Titu, DUȘ RECE înainte de meciul cu Chindia! 1-6 la Vâlcea, în amical!

IMG_6719

Urban Titu a suferit o înfrângere severă în ultimul joc de pregătire dinaintea meciului din Cupa României cu Chindia, programat miercuri după-amiază, de la ora 17.30, pe stadionul Orășenesc. Echipa lui Rică Neaga, care s-a salvat in extremis de la retrogradarea în Liga a IV-a, a pierdut în fața mult mai bine-cotatei CSM Vâlcea (Liga a II-a, locul 3 la finalul play-off-ului) la scor de tenis, 1-6. Prima repriză s-a jucat totuși de la egal la egal pe stadionul Hidroelectrica: după 45 de minute, scorul a fost 1-1. După odihnă, Rică Neaga a rulat jucători aflați în probe, iar rezultatul n-a fost unul tocmai încurajator. Titu a primit cinci goluri și a pierdut la scor confruntarea de la Vâlcea.

CSM Râmnicu Vâlcea – Urban Titu   6-1 (1-1)

Au marcat: A. Popa (36), V. Munteanu (53), Nkongue (61), I. Stancu (63, 79), Diaconescu (89) / Dicu (41)

CSM: I. Popescu – Samson, Cucui, Stoica, Briceag – Piţian – A. Popa, Câju, Geantă, Neagu – Tănasă. Au mai jucat: Cioară – Romero, Diaconescu, Ionescu, O. Popescu, O. Mihai, Nkongue, V. Munteanu, Dumitraşcu, I. Stancu. Antrenor: Erik Lincar.

Urban: Dumitrescu – Pâslaru, Ştefănescu, Butoi, Mirescu – Penescu, Dicu – Corbu, Cârstea, Petculescu – C. Calofir. Au mai jucat: Gheţu – Ivaşcu, Neguţ, Dobre, T. Calofir, Rădescu, A. Stan, Nedelcu (Chindia juniori A), Anghel (Sportul Studenţesc – juniori A), Militaru (Concordia Chiajna 2), P. David (Şcoala de Fotbal Euro-Africa Buşteni). Antrenor: Adrian Neaga