Oficial Media

Știri din Târgoviște, Dâmbovița, România.

Flacăra Moreni şi FC Aninoasa au oferit cel mai tare meci din prima etapă a Ligii a 3-a

Flacăra Moreni şi FC Aninoasa au fost protagonistele celui mai spectaculos meci din prima etapă a Ligii a 3-a.

Cele două formaţii dâmboviţene au confirmat aşteptările, oferind celor puţin peste 1000 de spectatori care au fost pe stadionul din Moreni un meci frumos. FC Aninoasa început mai bine şi a deschisc scorul în minutul 13, autorul golului fiind I. Radu, iar Grigorescu a dus scorul la 2-0 pentru echipa lui Bălaşa în minutul 44.

Au întors rezultatul în inferioritate numerică

Ce s-a întâmplat după pauză a fost un coşmar pentru echipa vizitatoare. Morenarii au intrat pe teren hotărâţi să schimbe soarta joacului. Şi au făcut-o. Oprea a redus din diferenţă în minutul 69 şi în acelaşi minut a şi fost eliminat pentru că a călcat pe picior un adversar. Omul în minus nu i-a oprit pe morenari, care au mai marcat de două ori, prin Țânțaru (75) şi M. Plăcintă (88).
Flacăra: Sârbu – Parghel, Oprea, Matei (53 A. Negrea), Palamariu – M. Plăcintă, L. Plăcintă (90 G. Preda) – Drăgan (53 Ene), Tocan, Țânțaru (90 Stancu) – Timofte. Antrenor: Gabriel Paraschiv.
Aninoasa: Priseceanu – Marina, Neaga, Pahonțu, Diță (89 Coman) – Călinescu, Dinu, Blas, Grigorescu – Maican (63 Rusu), I. Radu (30 Codroiu – 83 Leotescu). Antrenor: Cristian Bălașa.