Deputat Aurelian Cotinescu (PNL Dâmbovița) a depus amendamente la Proiectul Legii bugetului de stat, unde au fost alocate sume importante pentru susținerea unor proiecte din județul Dâmbovița. Astfel, Primăriile Mătăsaru, Mogoșani și Văcărești vor primi bani de la Guvern pentru implementarea proiectelor care vizează infrastructura educațională și cea de apă și apă uzată.
”Legea bugetului de stat a fost promulgată săptămâna aceasta, după ce Proiectul Legii bugetului de stat a fost adoptat de Parlament miercurea trecută, fiind un buget cu tăieri de cheltuieli la stat, axat pe investiții si cu majorări pentru educație, sănătate, apărare și sectoarele-cheie în dezvoltarea țării.
Ca urmare a amendamentelor pe care le-am depus la Proiectul Legii bugetului de stat, au fost alocate sume importante pentru susținerea unor proiecte din județul Dâmbovița.

Mai exact, este vorba despre suma de 750.000 de lei, care în urma amendamentelor pe care le-am depus în calitate de deputat de Dâmbovița, va sprijini trei unități administrative-teritoriale pentru dezvoltarea proiectelor:
- Cofinanțare Bază Sportivă Multifuncțională – Primăria Mătăsaru- 250.000 de lei
- Cofinanțare Apă-Canal- Primăria Mogoșani- 100.000 de lei
- Cofinanțare Apă -Canal POIM – Primăria Văcărești – 150.000 de lei
- Cofinanțare Apă-Canal Anghel Saligny- Primăria Văcărești -250.000 de lei.
Sumele vor fi direcționate către primării și vor acoperi integral sau parțial costurile necesare pentru cofinanțarea proiectelor”, a transmis Aurelian Cotinescu, deputat PNL Dâmbovița.
Citeste și:
Aurelian Cotinescu, deputat PNL Dâmbovița, a fost numit in functia de secretar al Grupului Parlamentar format din liberali
Aurelian Cotinescu, deputat PNL, combate fake news-ul referitor la gazul din Marea Neagră
Deputatul PNL Aurelian Cotinescu: “62 de lei, taxa de salubritate – o decizie arbitrară”
Aurelian Cotinescu, deputat PNL Dâmbovița, despre prioritățile și provocările noului Guvern

”Oamenii ar vrea ca binele să li se întâmple, să li se ofere de-a gata, fără ca ei sa facă ceva pentru el. Ori așa ceva nu se poate! Nimic nu se face fără noi, fără participarea noastră. Starea de bine apare abia după ce am experimentat starea de rău. Abia după ce am văzut ce nu ne place, ce ne doare, ce ne face să suferim, abia atunci înțelegem că nu mai vrem și începem să ne căutam binele. Insă binele îl găsim doar în legatura noastră cu creatorul, cu Dumnezeu.” http://oficialmedia.com/de-ce-au-oamenii-nevoie-de-repere/
EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Trump se teme de scurgerea de informatii – spioni la nivel inalt
Șapte lucruri pe care nu le știi despre păstrarea unui război – Visul afaceriștilor
Reacțiile oficialilor ruși la posibila furnizare de rachete Tomahawk Ucrainei – o linie roșie traversată?
Trump autorizează lovituri cu rază lungă de acțiune împotriva Rusiei – o schimbare în strategia SUA față de Ucraina
Un bărbat și două femei din Târgoviște, cercetați pentru punerea în circulație de bancnote falsificate, înșelăciune și tentativă la înșelăciune
Banii cash sunt esențiali în situații de criză, spune Banca Centrală Europeană
SPIRITUALITATE
Calugarul Simeon de pe muntele Athos, sfaturi pentru pacea sufletului
Sfântul Gherasim, tămăduitor de boli și suferințe
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Sfecla roșie – aliatul tău pentru o circulație sangvină sănătoasă
Transparența nu mai este opțională, ci o regulă obligatorie
Beneficiile saunei uscate în confortul căminului tău
Lista aditivilor alimentari recunoscuți ca fiind toxici și interziși în anumite țări
Bunicile noastre și relația cu mâncarea. Cum revenim la esențele simple ale vieții
Cum se pot elimina în mod natural plumbul, mercurul, cadmiul și arsenicul
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Reducerea populației Globului cu 90% prin homosexualism și un nou virus mortal de tip Covid
Astăzi a debutat în portul Constanța exercițiul multinațional POSEIDON 25
Curs Masinist la Masini pentru Terasamente (Buldoexcavatorist) în Târgoviște – Formare Profesională Certificată