O nouă rută internă, Timișoara – Constanța, va fi introdusă din 16 iulie, de pe Aeroportul Internațional Timișoara. Începând din a doua jumătate a lunii iulie, pasagerii pot ajunge pe plajele însorite ale Mării Negre, într-o singură oră. Zborurile vor fi operate de către compania aeriană Tarom, în fiecare zi de joi și duminică.
,,Este un lucru așteptat de mulți locuitori din partea de vest a țării, mai ales după restricțiile de deplasare, instituite în această primăvară. Nu poate decât să mă bucure faptul că bănățenii vor putea ajunge mai rapid pe litoralul românesc, în condițiile în care vom avea o legătură aeriană, în acest sezon estival, între Timişoara şi Constanța. Totodată, sperăm ca şi constănțenii să viziteze Banatul, Timişul şi Timişoara.”, a precizat directorul aeroportului, Daniel Idolu.
Pentru informații suplimentare referitoare la noul zbor, vă rugăm să vă adresați companiei aeriene Tarom. În continuare, Aeroportul Internațional Timișoara va asigura un tranzit în condiții de siguranță și un plan de măsuri specifice, pentru toți pasagerii care aleg să își petreacă vara pe litoralul românesc.
Jurnalist, scriitor, editor, terapeut
EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Cele mai importante știri internaționale ale zilei de 24 iulie 2025
Oameni morți de foame în Gaza. Criza alimentară și umanitară atinge dimensiuni dramatice
Prima „nuntă” gay din România, organizată cu fast la Cluj-Napoca: un eveniment controversat
Taxiurile zburătoare vor fi printre blocuri cât de curând – De când veți zbura între hotel și plajă, între casă și serviciu
Avem datoria de a apăra România când guvernul devine agresorul cetățeanului
Val de căldură sufocantă: Nopți tropicale și aer irespirabil începând de luni
SPIRITUALITATE
Grăsimea abdominală și cauzele emoționale. Medicina Tradițională Chineză
Povestea incredibilă e medicului Ioan Boilă. Cum a reușit să trateze gratuit mii de oameni încă din anii 90
Sfaturi de viață de la Dr. Ioan Boilă: „Omul nu e doar un trup bolnav, ci un suflet care suferă”
Cum poți purifica energiile din locuința ta pas cu pas?
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Tratament anticancer cu sucuri și ceaiuri – după Rudolf Breuss. Cura totală
Cum s-a vindecat de cancer o ingineră chimistă din Iași. ”Astăzi sunt un om sănătos!”
Cum ne putem crește vitalitatea rinichilor. Ce legături există între frică și rinichi
Ce parti ale corpului imbatranesc de la 25 de ani. Declinul corpului uman – care este cel mai longeviv organ
Cum să-ți alegi produse potrivite pentru regenerarea părului
All-on-4 vs. All-on-6 – Ce alegi când vrei o dantură completă și stabilă?
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Sezon de grafică la MNArT: expresia artistică a noii generații Expoziția „Mezzotinta” la Muzeul Național de Artă Timișoara: viziuni inedite din arta contemporană emergentă
Grădina Deliciilor Sintetice – între artă, tehnologie și public, cu empatia în prim plan
Întâlnire de suflet! Rectorul Politehnicii timișorene, Florin Drăgan, de vorbă cu Alumni UPT stabiliți în Germania