Asociația Club Sportiv Campioni Pentru Viitor va organiza în data de 11.11.2023 începând cu ora 10:00, în Comuna Giroc pe un traseu special amenajat de Cross Country – vis a vis de Complex Flonta Giroc „CROSUL VIITORILOR CAMPIONI MARICICA PUICĂ –
DEACTHLON.RO”. Această competiție este organizată cu sprijinul Decathlon Timișoara.
Competiția este organizată pentru toate vârstele, dar atracția principală este întrecerea copiilor de la 5 ani până la 15 ani, curse împărțite pe categorii de vârstă fete și băieți astfel:
- Fete Spiriduși II 2015 și mai mici – 400m;
- Băieți Spiriduși II 2015 și mai mici – 600m;
- Fete Spiriduși 2014 – 700m;
- Băieți Spiriduși 2014 – 800m;
- Fete Copii IV 2013 – 800m;
- Băieți Copii IV 2013 – 1000m;
- Fete Copii III 2012 – 1000m;
- Băieți Copii III 2012 – 1200m;
- Fete Copii II 2011 – 1200m;
- Băieți Copii II 2011 – 1500m;
- Fete Copii I 2010 – 1500m;
- Băieți Copii I 2010 – 2000m;
- Fete Juniori 3 2008 – 2009 – 2000m;
- Băieți Juniori 3 2008 – 2009 – 3000m;
- Open fete 2007 și mai mari – 2000m;
- Open băieți 2007 și mai mari – 3000m.
Înscrierea participanţilor se face pe linkul https://forms.gle/ydPntumduAt8Kbqp9 . Data
limită pentru înscrieri este 09.11.2023 ora 16:00
***
Premiile vor fi : premii de la Decathlon pentru primii trei clasați și premii speciale pentru școlile cu cei mai mulți participanți. Pe lângă premii, câştigătorii vor primi medalii si diplome, iar locul 1 va primi și mult râvnitul tricou de campion. În plus fiecare elev se va putea bucura de locurile special amenajate pentru sport la această ediție ( tras cu arcul, trambulină, mini baschet,
mini fotbal, volei, badminton, etc)
„CROSUL VIITORILOR CAMPIONI ” se află la a cincea ediție și este destinat tuturor școlarilor indiferent dacă practică vreun sport sau nu. La prima ediție am avut un număr record de participant și anume 1060 de școlari din 54 școli ale județului Timiș și nici în edițiile următoare nu a fost mai prejos numărul participanților.
Așa cum ați putut observa încă din titlul concursului la această ediție vom avea printre noi stele ale atletismului românesc. Ne vor onora cu prezența doamna Maricica Puică – campioană olimpică în proba de 3000m și doamna Anișoara Cușmir Stanciu – campioană olimpică la Săritura în lungime și actual, Președinte al Federației Române de Atletism.
La această ediție vom încerca să facem o faptă bună și de aceea vă rugăm să veniți cât mai mulți și să alergați împreună cu noi pentru Cheată Luca Andrei care este un adevărat luptător pentru viață, pentru mai multe detalii vă rugăm să accesați următorul link:
https://www.facebook.com/campionipentruviitor

Jurnalist, scriitor, editor, terapeut
EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Cum să îți construiești un fond de urgență eficient? Pași și sfaturi practice
Proiecte de reducere a populației lumii – Află cum s-ar putea realiza
Trump se teme de scurgerea de informatii – spioni la nivel inalt
Șapte lucruri pe care nu le știi despre păstrarea unui război – Visul afaceriștilor
Reacțiile oficialilor ruși la posibila furnizare de rachete Tomahawk Ucrainei – o linie roșie traversată?
Trump autorizează lovituri cu rază lungă de acțiune împotriva Rusiei – o schimbare în strategia SUA față de Ucraina
SPIRITUALITATE
Calugarul Simeon de pe muntele Athos, sfaturi pentru pacea sufletului
Sfântul Gherasim, tămăduitor de boli și suferințe
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
CAMPANIA ”VIAȚĂ PENTRU MAREA FAMILIE DE PACIENȚI” ȘI STILUL DE VIAȚĂ SĂNĂTOS
Tema acestui an este : Sănătatea mintală în situații de urgență umanitară
Lansarea coaliției „București – HPV Free City”
Top 5 suplimente pentru o digestie sănătoasă
Sfecla roșie – aliatul tău pentru o circulație sangvină sănătoasă
Transparența nu mai este opțională, ci o regulă obligatorie
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
100 de studenți au participat la un seminar de educație financiară în cadrul World Investor Week 2025
Cum să îți asiguri locuința pentru o protecție completă și liniște pe termen lung
Rețelele sociale contribuie la creșterea singurătății și izolării