Prezent astazi la sectia de votare a Liceului teoretic “Ion Heliade Radulescu”, primarul orasului, Gabriel Boriga indeamna locuitorii urbei sa vina la vot pentru a-si exercita drepturile de cetateni europeni.
“Am votat cu sentimentul cetateanului european care are drepturi si care si le exercita. Am votat cu gandul la o Romanie cu adevarat europeana, o Romanie care sa creasca si sa prospere in fiecare zi.
In acelasi timp, indem toti cetatenii municipiului Targoviste sa vina si sa-si exprime acest drept pe care il au deorece viitorul nostru sta in deciziile noastre. Si atata vreme cat nu ne exercitam dreptul la vot, inseamna ca nu ne intereseaza despre noi si despre viitorul nostru.
Asadar, dragi targovisteni va invit sa veniti si sa votati, nu neaparat pentru a desemna anumiti candidati sau anumite liste de candidati, ci pentru ca fara sa ne exprimam votul, dam daca vreti un gir celor care urmeaza sa speculeze absenteismul.
Va astept pe toti la vot, am votat pentru o Romanie europeana”, a declarat primarul orasului, Gabriel Boriga.
Va astept pe toti la vot, am votat pentru o Romanie europeana”, a declarat primarul orasului, Gabriel Boriga.
călător pe la reviste pe la câteva edituri “…spunea mama: fluturii făceau curte florilor şi-atunci am mişcat prima dată, apoi zi de zi pântecu-i zvâcnea aşa cum ţi se zbate ochiul stâng. când m-am născut căzuse bruma. eu n-am vrut sa ucid fluturii” în rest, căţărare liberă
DACA TI-A PLĂCUT URMĂREȘTE PAGINA NOASTRA!!
EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Klaus Iohannis: “Demisionez din funcția de Președinte al României.(…) Mai pe românește, vom fi efectiv de râsul lumii”.
Au fost găsiți turiștii din Dolj dispăruți în Munții Bucegi. Au reușit să supraviețuiască unui ger de minus 20 de grade
Silvicultorii protestează la Guvern, vineri, 24 ianuarie 2025, alături de ceferiști, militari în rezervă, polițiști, mineri, siderurgiști, pensionari și alte categorii profesionale
Cel puțin 76 de oameni au murit în incendiul din Turcia la hotelul Grand Kartal din stațiunea de schi Kartalkaya din munții Bolu
Despre acuzațiile aduse lui Călin Georgescu și mama sa, Aneta Popescu, de către Florian Bichir
Miliardarii lumii și-au crescut averile în anul 2024. Cine sunt cei mai bogați oameni de pe planetă
LIFE STYLE
Top 5 produse esențiale pentru părinții cu copii mici
Ce vor alege maimuțele dacă pui banane și bani în fața lor
Ceaiuri naturale pentru un stil de viață sănătos
Importanța unei bune organizări a biroului și efectele ei asupra stării de bine
Adevăratul motiv pentru care îți este greu să te schimbi
DESTINATII
Încep competițiile sportive în Straja
Valea Jiului face un pas major în dezvoltarea turismului local: constituirea Organizației de Management al Destinației
5 avantaje surprinzătoare ale asigurării de călătorie pentru vacanțele tale
Plan de măsuri pentru a evita situațiile cu impact negativ asupra turiștilor care vor ajunge în stațiunile hunedorene
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Sănătatea pe primul loc: Cum să faci alegeri alimentare inteligente pentru un corp sănătos
Primul Congres al Asociaţiei Române de Hepatologie Integrată la București
Parteneriat pentru Sănătate România – Ungaria sub egida Comisiei Europene
Cancerul continuă să reprezinte o problemă de sănătate publică
Impactul stresului asupra sănătății sistemului reproductiv masculin
Consumul de cuișoare ajută la vindecarea mai multor boli
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
FESTIVALUL VEVERIȚELOR de la Buziaș EDIȚIA VIII
Cum tratam pe cai naturiste hipotiroidismul?
Sarmizegetusa Regia, capitala Daciei din Munţii Orăştiei