JANKOVICI SERVEA PENTRU TURNEU; HALEP A INVINS-O!

simo4

Adevăratii campioni revin în meci şi castigă atunci când adversarul e la un pas de victorie. Simona Halep s-a născut să fie numărul 1 WTA.

La 5-4 in setul doi, Jelena Jankovici servea pentru turneul de la Indian Wells dupa ce castigase clar primul set  6-2 in fata Simonei Halep.

Românca revine şi câştigă setul  (7-5), dar in decisiv Jelena Jankovici preia conducerea încă din debut, moment în care Victor Ioniţă, antrenorul Simonei, coboară pentru a-i da câteva sfaturi.

“Asta vrei să fac? Misto…”, răspunde Halep cu un uşor sarcasm.

Iată minutul de maximă încordare, omul şi campioana Simona Halep! VIDEO

De-aici, nativa campioană adună restul de puncte si închide setul, meciul şi turneul în favoarea ei. (2-6; 7-5; 6-4)

“Vreau să o felicit pe Jelena pentru cum a jucat. Ai fost fantastică în aceste două săptămâni. Sunt foarte fericită pentru că am câştigat acest turneu. Vreau să mulţumesc sponsorului şi organizatorilor.

Vreau să mulţumesc fanilor pentru că veniţi peste tot pentru a mă susţine şi pentru că îmi daţi putere să merg mai departe. Le mulţumesc şi celor care s-au uitat de acasă la meci.

Este cel mai important turneu din cariera mea şi nu îl voi uita niciodată”, a declarat Simona Halep la finalul meciului.