VOLEI: CSM TÂRGOVIȘTE – CSM BUCUREȘTI

În acest moment la Sala Polivalentă din Târgoviște se desfășoară meciul de volei feminin dintre CSM Târgovişte şi CSM Bucureşti, două dintre favorite la câştigarea titlului. Meciul a început la ora 15.00. Dragan Nesic, antrenorul CSM Târgoviște a promis fanilor o victorie.

UPDATE ora 15:22- CSM Târgoviște conduce pe CSM București cu 21-25. Primul set a fost caștigat de voleibalistele din Târgoviște 25-19.

CSM TÂRGOVIȘTE: Millagros Colar, Ivana Djerisilo, Alexandra Sobo, Matea Ikic, Roxana Ivanof, Diana Calotă, Bernarda Brcic, Bianca Mitrănesc, Alexandra Trică, Ecaterina Ghiţă. Antrenor: Dragan Nesic.

Update ora 15:36- Dupa cele 25 de minute din primul set, echipa din București pornește în forță conducând cu 9-2.

CSM BUCUREȘTI: Jelena Alajbeg, Nikola Radosova,Julia Milovits, Lucille Charuk, Andreea Ispas, Alice Kapelovies, Ariana Pirv, Bernadett Dekany, Alexia Căruțașu, Nicole Koolhaas, Ivana Lukovic, Sofija Medic, Luna Carocci, Adina Maria Roșca.

Update ora 16:00- Egalitate. Setul 2 câștigat cu 25-21 de voleibalistele din București.

Update ora 16:11– Prima pauza în setul 3, CSM TÂRGOVIȘTE 7, CSM BUCUREȘTI 8

csm-targoviste-csm-bucuresti-1

Update ora 16:18– Setul 3 – 16-15 pentru fetele din Târgoviște.

Update ora 16:22-  CSM TÂRGOVIȘTE – CSM BUCUREȘTI -22-17. Punct Roxana Ivanof. Bomba Colar

Update 16:29– Două puncte recuperate de bucureștence, dar minge de set pentru fetele noastre și….set Târgoviște, 25-19.

Update 16:41- CSM TÂRGOVIȘTE – CSM BUCUREȘTI 12-9. Fanii își susțin favoritele în picioare.

Update 16:55– În finalul setului 4 egalitate la 18. Tensiune maximă în Sala Sporturilor din Târgoviște.

Update 16:57- Un punct de câștigarea meciului pentru târgoviștence.

Update 17:03-VICTORIIIIIEEE pentru CSM TARGOVIȘTE 25-19!