Pro România Dâmbovița a depus listele de candidați pentru Camera Deputaților și Senat la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Senatorul Adrian Țuțuianu, președintele organizației, a precizat că PRO România va fi un partid politic de opoziție la actuala guvernare, cu o strategie de consolidare și construcție de structuri politice, menite să înfrunte anul electoral 2024. Acesta a mai spus că echipa din jurul său este una care a ”prins rădăcini”, a trecut de examenul greu al alegerilor locale și este pregătită să confirme ca ”a treia forță politică la nivel județean.”
”Am căutat să punem pe listă oameni cu pregătire bună, cu rezultate în activitățile noastre politice, dar mai ales cu perspectivă de viitor. Ne propunem să câștigăm un post de deputat și unul de senator, toate simularile făcute până acum ne arată că acest lucru este posibil. În nebunia și inconștiența unora care vor alegeri cu orice preț, suntem „condamnați” să ridicăm vocea și să nu-i lăsăm să-și bată joc de noi. PRO ROMÂNIA intră la bătălie în alegerile parlamentare cu un obiectiv esențial: să ne opunem acestei puteri abuzive, care tranzacționează sănătatea oamenilor pe voturi și îngroapă economia pe mulți ani de aici înainte. Dacă nu salvăm ceva pe 6 decembrie, nu mai avem altă șansă”, a mai declarat Adrian Țuțuianu.
Candidații PRO pentru Camera Deputaților:
- Adrian Țuțuianu (jurist, senator în funcție)
- Cătălin Popescu (lector la Universitatea de Construcții București, membru în Consiliul de supraveghere Hidroelectrica, reprezentant ALDE Dâmbovița)
- Florina Mureșan (doctorand, avocat, consilier județean, fost subprefect)
- Adrian Popescu (economist, director de sucursală a unei societăți de asigurări)
- Florin Șontea (consilier județean, director al Școlii „Matei Basarab” din Târgoviște)
- Irena Dumitru (psiholog, profesor la Școala Specială, consilier județean)
- Mihaela Ciobanu (asistent medical generalist, consilier local la Titu)
- Răzvan Buță (economist, consilier local la Găești)
- Răzvan Bejan (jurist, consilier municipal la Moreni)
Candidații PRO pentru Senat:
- Oana Vlăducă (economist, deputat în funcție)
- Cosmin Tătulescu (inginer, manager al unei firme cu capital străin din Târgoviște)
- Iulian Popa (inginer, antreprenor)
- Ioana Ioniță (studii in administrație publică, consilier județean)
- Adrian Piperea (reprezentant de vânzări al unei companii de telefonie mobilă).
Imagini de la depunerea candidaturilor:

”Oamenii ar vrea ca binele să li se întâmple, să li se ofere de-a gata, fără ca ei sa facă ceva pentru el. Ori așa ceva nu se poate! Nimic nu se face fără noi, fără participarea noastră. Starea de bine apare abia după ce am experimentat starea de rău. Abia după ce am văzut ce nu ne place, ce ne doare, ce ne face să suferim, abia atunci înțelegem că nu mai vrem și începem să ne căutam binele. Insă binele îl găsim doar în legatura noastră cu creatorul, cu Dumnezeu.” http://oficialmedia.com/de-ce-au-oamenii-nevoie-de-repere/
EXCLUSIVE BREAKING NEWS
Cum să îți construiești un fond de urgență eficient? Pași și sfaturi practice
Proiecte de reducere a populației lumii – Află cum s-ar putea realiza
Trump se teme de scurgerea de informatii – spioni la nivel inalt
Șapte lucruri pe care nu le știi despre păstrarea unui război – Visul afaceriștilor
Reacțiile oficialilor ruși la posibila furnizare de rachete Tomahawk Ucrainei – o linie roșie traversată?
Trump autorizează lovituri cu rază lungă de acțiune împotriva Rusiei – o schimbare în strategia SUA față de Ucraina
SPIRITUALITATE
Calugarul Simeon de pe muntele Athos, sfaturi pentru pacea sufletului
Sfântul Gherasim, tămăduitor de boli și suferințe
Cine sunt îngerii întrupați și care este scopul lor
Lev Tolstoi: Iubirea se dezvoltă prin suferință și auto-cunoaștere
Te ajutam sa faci bagajul!
SANATATE
Aurelian Cotinescu – Computer tomograf (CT) și RMN în cadrul Spitalului Orășenesc Găești
CAMPANIA ”VIAȚĂ PENTRU MAREA FAMILIE DE PACIENȚI” ȘI STILUL DE VIAȚĂ SĂNĂTOS
Tema acestui an este : Sănătatea mintală în situații de urgență umanitară
Lansarea coaliției „București – HPV Free City”
Top 5 suplimente pentru o digestie sănătoasă
Sfecla roșie – aliatul tău pentru o circulație sangvină sănătoasă
URMARITI OFICIAL MEDIA PE CANALELE NOASTRE
AUTORII OFICIAL MEDIA
De ce ne sperie o VIATA NOUA? - Oana Grigore
Ce mai poti citi
Aurelian Cotinescu – Computer tomograf (CT) și RMN în cadrul Spitalului Orășenesc Găești
Lege pentru diaspora: fond dedicat repatrierii românilor decedați în străinătate
Consiliul Local Municipal Târgoviște – Ședință extraordinară în data de 13.10.2025